Co pomaga na ostry ból gardła?

ból gardła

Kiedy boli nas gardło, odczuwamy to, jako ból ostry, który utrudnia nam połykanie. Pamiętać należy, że istnieje wiele sposobów, które leczą gardło z infekcji, jednakże nie wszystkie z nich są skuteczne i sprawdzone. Jeżeli zbagatelizujemy ból gardła, wówczas może on się rozwinąć w taki sposób iż leczenie będzie polegać na podaniu antybiotyku.

Przyczyny bólu gardła

Najczęściej przyczyną, iż boli nas gardło jest infekcja wirusowa. Powoduje ona stan zapalny, wywołujący bardzo przykre objawy. Gardło jest obrzęknięte, czerwone i pojawia się ból. Dodatkowo może też pojawić się kaszel i chrypka, a także wysoka temperatura ciała.

W jakie sposób skutecznie leczyć ból gardła?

Leczenie gardła zależy przede wszystkim od przyczyny, która go wywołała. Jeżeli są to wirusy, wówczas podaje się tabletki do ssania, czy też preparaty działające miejscowo w formie sprayu. Preparaty te mają w swoim składzie substancje, które odkażają, a jednocześnie zmniejszają ból i obrzęk. Kiedy ból gardła wywołany jest przez bakterie, najczęściej podajemy antybiotyki. Warto także spróbować naturalnych, domowych sposób, a jednym z najlepszych jest syrop z sosny na miodzie.