Ćwiczenia fitness

fitness

Każda z nas marzy o szczupłej sylwetce, płaskim brzuchu i nienagannej rzeźbie. Ale jak to wszystko uzyskać w jednym czasie? W ostatnich latach bardzo modnym sposobem na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów są ćwiczenia fitness. W wielu przypadkach same treningi traktujemy również jako sposób na odreagowanie stresu dnia codziennego, czy po prostu jako pretekst do spotkania się z przyjaciółka. Nie mniej jednak jest to dobra forma aktywności fizycznej – pod warunkiem, że będziemy podchodzić do niej z głową.

Pamiętaj o rozgrzewce – punkt pierwszy

Bo przećwiczone, a dodatkowo nie rozciągnięte ciało, to pierwszy krok do powstawania kontuzji, czy urazów. Sama rozgrzewka może odbyć się na wiele sposobów. Do wyboru mamy krótkie przebieżki, podskoki, czy wymachiwania rękoma i nogami. Sama rozgrzewka nie powinna trwać dłużej, niż 15 minut.

O ćwiczeniach słów kilka

Bo treningi powinny być dostosowane nie tylko pod nasze możliwości fizyczne, ale i mięśnie nad którymi chcemy się skoncentrować. W związku z tym mamy zupełnie inny pakiet treningowy na brzuch, mięśnie nóg i ud, czy pleców, oraz ramion. Same ćwiczenia, to zazwyczaj sekwencje określonych ruchów. Współcześnie w wielu przypadkach wykorzystuje się elementy choreograficzne. Bardzo często do ćwiczeń wykorzystywane są akcesoria takie jak ciężarki, sztangi, czy gumowe piłki.

Maty do ćwiczeń

A skoro o ćwiczeniach mowa, to bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o akcesoria są maty do fitness. W gruncie rzeczy spełniają one bardzo ważną rolę. Przede wszystkim poprzez swoją antypoślizgowość zapewniają stabilizacje dla naszego ciała. Na co jednak zwrócić uwagę przed jej zakupem? Na wyżej wspomnianą antypoślizgowość – to oczywiste. Maty należy również dobrać pod rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Maty są zarówno rożnej długości, jak i szerokości, czy grubości. Jeśli chodzi o długość, to powinny one być zgodne ze wzrostem naszego ciała. Na szczęście dziś produkowane są maty mające nawet 2 metry długości. Podobnie jest z szerokością. Jeśli chodzi o grubość do najcieńsze maty mają jej 5 milimetrów. Warto podkreślić, że dobra mata ochroni nie tylko przed kontuzjami, czy urazami, ale i otarciami, które mogłyby nas spotkać na przykład przez szorstki dywan.

Ćwiczenia w domu

A skoro o dywanie mowa, to aktualnie, by trenować fitness nie trzeba wychodzić w domu. Szereg ćwiczeń mamy dostępnych w internecie. Tak, czy inaczej, niezależnie, czy ćwiczyć w domu, czy na sali, to mata do ćwiczeń z pewnością Ci się przyda.