Ćwiczenia na kręgosłup

ćwiczenia na kręgosłup

Ból kręgosłupa, a zwłaszcza jego odcinka lędźwiowego dotyczy bardzo wielu ludzi. Tak naprawdę należy mówić o prawdziwej pladze. Na domiar złego, wielu ludzi nie zmienia swoich przyzwyczajeń powodujących, że stan ich kręgosłupa stopniowo coraz bardziej się pogarsza. Tymczasem, aby sobie pomóc, wystarczy każdego dnia postawić na kilka prostych ćwiczeń, które nam pomogą.

Jak ćwiczyć?

Między innymi można tutaj wskazać na ćwiczenie polegające na uklęknięciu z piętami na pośladkach. W tej pozycji należy swoje ręce wyciągnąć jak najdalej przed siebie, a głowę należy schować pomiędzy barkami. W tej pozycji ważne jest to, aby plecy pozostawały przez cały czas wyprostowane. Pozostając w tejże pozycji należy zrobić dziesięć głębokich wdechów. Kolejne z ćwiczeń sprowadza się do położenia się na plecach. Pozostając w tej pozycji należy wyprostować prawe ramię, a następnie przełożyć zgiętą w kolanie prawą nogę za lewe biodro. To ćwiczenie należy powtórzyć pięciokrotnie i przy tym należy zmieniać strony. Istotnym elementem jest to, aby nie czekać z owymi ćwiczeniami do momentu, w którym zacznie nam doskwierać ból pleców, gdyż wówczas znacznie trudniej będzie powrócić do pełni sprawności.

Jak w przypadku wielu innych schorzeń, tak i tutaj bardzo istotnym elementem jest zapobieganie problemom niż ich leczenie. Możliwych różnych ćwiczeń pozwalających odciążyć kręgosłup jest znacznie więcej, ale istotne jest to, aby wybrać dla siebie takie, które nie będą nam sprawiać zbyt dużej trudności, które będą odpowiednie.