Detoksykujące latte z buraka

latte z buraka

Oczyszczenie organizmu jest niezwykle ważną kwestią, a najlepszą alternatywą jest latte z buraka. To nie tylko świetny sposób na oczyszczenie organizmu ale również na spadek wagi. Co więcej latte doda nam wiele cennych składników odżywczych, które to są niezbędne dla naszego organizmu.

Kawa typu latte z burakiem

Kawa latte cechuje się wyjątkowym kolorem, a zawdzięcza go właśnie burakom, które dodają energii, a także poprawiają nastrój i samopoczucie. Jeśli chcemy skorzystać z oryginalnego przepisu warto wykorzystać w przepisie wodę klonową, która uznana jest za elektrolit z dużą dawką potasu. Jeżeli nie posiadamy tego składnika doskonale sprawdzi się również woda kokosowa.

Jak przygotować latte z buraka

Przygotowanie latte z buraka nie wymaga specjalnych umiejętności, dlatego przyrządzić go może każdy. Wystarczy rozgrzać piekarnik do temperatury 150 stopni Celsjusza. Burak zawinąć należy w folię aluminiową, a następnie piec go przez 30 minut. Warto piec go do chwili, kiedy z łatwością przebijemy buraka widelcem.

W następnej kolejności do blendera wlewamy wodę klonową lub kokosową, a także dodajemy migdały, aby przygotować mleko orzechowe. Wszystkie składniki miksujemy do chwili kiedy się połączą. Następnie odlewamy pół szklanki i odstawiamy, a do pozostałej części dodajemy cynamon i miód. Nadal miksujemy składniki aby uzyskać napój o gładkiej konsystencji.

Ostatecznie spieniamy mleko migdałowe, a na orzechowo – buraczaną miksturę wlewamy spienione mleko.

Właściwości latte z buraka

Latte z buraka cechuje się ogromną ilością właściwości dla naszego organizmu. Przede wszystkim ma działanie detoksykujące. Warto wspomnieć że burak dostarcza ogromnej ilości witamin i składników mineralnych, a także bardzo bogaty jest w błonnik pokarmowy. Co więcej burak oczyszcza krew i wspomaga eliminowanie metali ciężkich z organizmu.

Warto wspomnieć również o cynamonie, ponieważ świetnie wzmacnia on odporność naszego organizmu. Oprócz tego ma również szereg właściwości przeciwzapalnych i bakteriobójczych, oraz przyśpiesza przemianę materii. Dzięki temu  usprawnia proces trawienia pokarmów.