Dieta Dąbrowskiej – jak ją przeprowadzić?

dieta dąbrowskiej

Chęć odchudzania towarzyszy bez wątpienia bardzo wielu osobom. Chcemy schudnąć, ale tak naprawdę nie wiemy jak i bardzo często sięgamy po niewłaściwe metody. W tym miejscu będziemy chcieli kilka słów poświęcić dosyć specyficznej metodzie odchudzania, dosyć specyficznej diecie.

Dieta Dąbrowskiej

Mowa jest mianowicie o diecie dr Dąbrowskiej. Tutaj mówimy o diecie, której celem tak naprawdę nie jest odchudzanie, nie jest to główne założenie owej diety, ale raczej oczyszczenie organizmu z różnego rodzaju toksyn i doprowadzenie do uzyskania pewnej równowagi wewnętrznej. Przy tym wszystkim mamy do czynienia z gubieniem zbędnych kilogramów, ale tak naprawdę należy to zjawisko traktować jako pewnego rodzaju skutek uboczny. Ta dieta sprowadza się do dwóch zasadniczych etapów.

W jej pierwszej części mamy do czynienia z leczniczą głodówką, która może trwać od kilku do kilkudziesięciu dni.

W drugiej nasz sposób odżywiania opiera się na pewnej ilości zdrowych produktów przetworzonych. Ów drugi etap tejże diety sprowadza się do spożywania owoców, warzyw, roślin strączkowych czy też ziaren.

Ostrożnie lecz z efektem

Dieta ta musi być wprowadzana ostrożnie, gdyż nie każdej osobie będzie służyć głodówka. Należy więc mówić o względnym dobrym stanie zdrowia, aby móc podjąć się zastosowania owej diety. Poprzez pierwszy etap, poprzez głodówkę mamy do czynienia z procesem trawienia endogennego, trawienia zbędnej tkanki tłuszczowej, zużytych tkanek. Jeśli chodzi o drugi etap, o spożywanie pokarmów warzywnych i owocowych, to ma on na celu w głównej mierze uszczelnienie naszych jelit, pewną pozytywną zmianę mikroflory jelitowej.

Ta dieta oczyszcza nasz organizm z toksyn, wspomaga go do tego, aby mógł sam bez problemu wdrożyć samoleczenie, aby mógł bez większych problemów usuwać wszystkie toksyny. Na pewno jest to bardzo skuteczna dieta, aczkolwiek z drugiej strony powiemy, że jest ona bardzo wymagająca, że nie każdy może swobodnie się jej podjąć, że nie każdy jest w stanie wytrzymać stosowanie się do zasad owego sposobu odżywiania się. Tymczasem to dobry sposób na zdrowie.