Dieta dla cukrzyków

cukrzyca

Przede wszystkim dyscyplina i konsekwencja. Tych dwóch istotnych elementów na pewno nie może zabraknąć w codziennej diecie osób borykających się ze zjawiskiem cukrzycy. W tej diecie mamy do czynienia przede wszystkim z unikaniem nadmiernej ilości cukru. Ważne jest to, aby planować swoje posiłki, aby bardzo dokładnie planować swoje posiłki, aby planować ilość spożywanych węglowodanów. Nie chodzi bowiem o to, aby zupełnie unikać jakichkolwiek smakołyków, ponieważ to nie jest zupełnie konieczne.

Zasady żywienia

My w tym miejscu będziemy zatem chcieli wskazać na konkretne produkty oraz na zasady, jakich powinien przestrzegać każdy diabetyk. Oczywiście nie każda cukrzyca jest taka sama i nie w każdej sposób odżywiania będzie taki sam. Bardzo ważnym aspektem będzie to, aby unikać spożywania cukrów prostych, gdyż to one są dla diabetyków największym zagrożeniem. Jak najbardziej więc można tutaj spożywać dowolną ilość niskowęglowodanowych warzyw jak chociażby ogórek, szpinak, kalafior, kapusta, papryka, pomidor czy też rzodkiewka. Bardzo istotnym elementem są również tłuszcze obecne w diecie osób cierpiących na cukrzycę. Tutaj wskażemy na pewien wskaźnik obecności tłuszczów w diecie, który nie powinien przekraczać wartości od 20 do 30%. Bardzo ważne jest także to, aby w dużej mierze były to tłuszcze pochodzenia roślinnego.

Co wyeliminować?

Cukrzycy powinni zupełnie wyeliminować ze swojej diety takie elementy jak masło, smalec oraz słoninę. Poza tym na pewno należy unikać tłustych lodów czy też innych tłustych kremów. Te mogą nas bardzo mocno obciążać, są bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia diabetyków. Warto także w tym miejscu wspomnieć o białku. W przypadku cukrzyków warto w głównej mierze postawić na białko pochodzenia roślinnego, które w tym przypadku jest znacznie bardziej wartościowe i oczywiście w żaden sposób osobie cierpiącej na cukrzycę nie szkodzi. Dieta osób borykających się z cukrzycą powinna być bardzo konsekwentna, powinna być bardzo konkretna, powinna być stosowana przez cały czas, każdego dnia.