Dieta Paleo i jej składniki

dieta paleo

Dieta Paleo obecnie jest bardzo popularna i owa popularność stale narasta. Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden ze sposobów żywienia, który ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Poniekąd można powiedzieć, że mówimy o sposobie odżywiania podobnym do tego, który stosował człowiek pierwotny, który był stosowany w okresie Paleolitu, aczkolwiek nie do końca. Tak naprawdę bowiem mówimy o pewnej eliminacji tego, czego ów człowiek pierwotny nie jadał, a co dzisiaj na dobre zagościło w naszych domach, na naszych stołach.

Zdrowy sposób żywienia

Sposób odżywiania człowieka pierwotnego nie był bowiem doskonały i tym samym dokładne powielanie tamtych zwyczajów żywieniowych na pewno nie dało by nam pełni zdrowia. Na czym zatem polega owa dieta Paleo i jakie składniki możemy w niej uraczyć? Chodzi o składniki jak najbardziej naturalne, a konkretnie rzecz ujmując będziemy wskazywać na: ryby, grzyby, orzechy, jajka oraz mięso. Ten ostatni składnik nie jest dowolny, ale powinien pochodzić z wypasu pastwiskowego, dzięki czemu właśnie możemy mówić o zachowaniu pełni naturalności. Skoro mamy tę świadomość, co możemy jeść stosując ową dietę, to jednocześnie też warto poznać te produkty, które powinniśmy w owej diecie wyeliminować. Zdecydowanie powinno się w tym miejscu wykluczyć takie składniki jak chociażby cukier, jak zboża, jak oleje rafinowane.

Nie tylko zboża

W niektórych przypadkach jest również mowa o nabiale oraz o roślinach strączkowych. To powoduje, że spożywamy mniejsze ilości kalorii oraz mniejsze ilości soli, co oczywiście jak najbardziej może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia. Mówiąc o diecie Paleo, wskazujemy na sposób żywienia, który jednocześnie nie jest doskonały. Nie mamy bowiem w tym miejscu podanych ilości zalecanych pokarmów, jakie powinniśmy spożyć, a jest to bez wątpienia bardzo ważny szczegół. Ta dieta warunkuje tylko i wyłącznie jakość spożywanych posiłków, a więc mowa jest o produktach, a nie o ich ilości, które powinny znaleźć się na naszym talerzu. Jeśli jednak ktoś jest zainteresowany, to jak najbardziej można zacząć stosować.