Dieta rowerzysty

dieta rowerzysty

Każdy sport, każdy rodzaj aktywności fizycznej wymaga bardzo dużego zaangażowania, wymaga określonej ilości energii i na pewno również musimy mówić o tym, że wymaga nie tylko odpowiedniego wykonywania poszczególnych ćwiczeń, ale ponadto także nie możemy zapominać o takim aspekcie, jakim jest odpowiednia dieta. To ów sposób naszego odżywiania powoduje, że możemy mówić o większej ilości energii, o lepszym samopoczuciu, a z drugiej strony możemy także mówić o sytuacji, w które nam owej energii po prostu brakuje.

Kluczowa dieta

Nasza dieta jest czymś kluczowym. W tym miejscu w sposób szczególny będziemy chcieli skupić się na takiej aktywności fizycznej, jaką jest jazda na rowerze. Jak powinna wyglądać dieta osób regularnie jeżdżących na rowerze? Na pewno nie możemy zapomnieć o węglowodanach, nie możemy zapomnieć o białku, gdyż do jazdy na rowerze niezbędna jest odpowiednia ilość energii, odpowiednia ilość siły. Białko to składnik, który odpowiada za budowanie masy mięśniowej, ale jednocześnie też wpływa w dużym stopniu na regenerację, a zatem również i białka nie może w diecie zabraknąć.

 

Warto wskazać na płyny, które powinny być pod ręką podczas jazdy. Nie chodzi o jakiekolwiek picie, ale o płyny, dzięki którym możemy skutecznie uzupełnić utracone elektrolity i minerały. Warto także podczas jazdy na rowerze mieć pod ręką jakiś batonik energetyczny, gdyż czasem na trasie może nam nagle odciąć prąd i taki batonik na pewno sprawi, że na powrót będziemy mieli więcej sił i będziemy mogli pojechać dalej.

Idealna do treningu

Dieta rowerzysty nie różni się zbyt wiele od diety stosowanej przez biegaczy, przez osoby uprawiające inne rodzaje sportu, ale wiele w owej diecie zależy także od intensywności naszych treningów. Oczywiście jeśli spojrzymy na konkrety, to na pewno nie może w owej diecie zabraknąć takich elementów jak mięso, jak warzywa, owoce, nabiał, a z drugiej strony musimy wskazać na to, aby unikać wszelkiego rodzaju jedzenia przetworzonego w sposób sztuczny, gdyż ono