Dieta Whole30 – schudnij w 30 dni

whole30

Wystarczy 30 dni, aby schudnąć – to obiecują twórcy diety Whole30. Okazuje się, że wystarczy kilka dni i już możesz cieszyć się smukłą sylwetką? Wydaje się niemożliwe? Sprawdź jak tego dokonać!

Dieta Whole30

Dieta Whole30 to dieta, która stworzona została zaledwie kilka lat temu, lecz szybko zyskuje ogromną ilość zwolenników. Dieta ta opiera się na kilku ważnych założeniach paleo, a przede wszystkim stworzonego programu przyspiesza metabolizm i sprawia, że możemy zmienić złe nawyki żywieniowe. Dzięki temu, nawet kiedy zakończymy stosowanie diety nie wystąpią żadne efekty jo-jo. Jeżeli właściwie trzymamy się wyznaczonych zasad może udać nam się w czasie jednego miesiąca schudnąć nawet kilkanaście kilogramów.

Zasady diety Whole30

Zaletami programu jest to, że dieta trwa tylko 30 dni a w jej czasie najadasz się do syta i nie liczysz kalorii. Jemy trzy posiłki dziennie, bez żadnych przekąsek. jeść możesz jedynie ściśle określone produkty. Nie jemy kanapek, makaronów, ryżu, czy też pierogów. Nie możemy sięgnąć również po owsiankę czy miód.

Mimo tych ograniczeń dieta ta nie jest wcale monotonna, albowiem jest pełna eksperymentów i dozwolonych produktów, które możesz samodzielnie komponować. W swoim menu powinieneś więc zastosować mięso, owoce morza, ryby, jajka oraz orzechy. Na pewno warto sięgnąć również po nasiona, owoce i warzywa, oliwa, olej kokosowy i rzepakowy. Dozwolonymi napojami są z kolei kawa, soki naturalne bez dodatku cukru, woda kokosowa oraz herbata.

Dieta od zaraz

Ważne jest to, że nie przyzwyczajamy się do diety stopniowo, lecz przeciwnie pewnego dnia mówimy STOP i zaczynamy od radykalnej zmiany dotychczasowego menu. Jeżeli 30 dni zastosujesz się do zdrowego żywienia, zerwiesz z niezdrowymi przyzwyczajeniami, a także poprawisz funkcjonowanie układu trawiennego, dodatkowo możesz również wzmocnić system odpornościowy. Wystarczy trzymać się zasad i nie popełniać żadnych, nawet najdrobniejszych grzeszków. Warto planować swój jadłospis z wyprzedzeniem a potem już tylko jeść przygotowane przez siebie potrawy.