czy diety odchudzające zawsze są skuteczne?

skuteczna dieta

Odchudzanie jest bardzo modne, a skoro mamy do czynienia z dużym parciem na odchudzanie, to automatycznie też mamy do czynienia z bardzo dużą ilością różnych porad, podpowiedzi, z bardzo dużą ilością różnego rodzaju diet, dzięki którym możemy zrealizować swój cel. Musimy jednakże w tym miejscu zaznaczyć, że nie każda dieta będzie skuteczna, nie każda dieta będzie tak samo skuteczna w każdym przypadku, w odniesieniu do każdego człowieka.

Czy to skuteczna dieta?

Powszechnie wiele ostatnio mówi się o diecie Kopenhaskiej jako bardzo skutecznej. Czy aby na pewno? Jeśli ktoś ma bardzo silną wolę, jeśli ktoś ma zaparcie w dążeniu do celu, to być może owa dieta będzie dla niego bardzo skuteczna, aczkolwiek należy jasno powiedzieć, że tak naprawdę jest to dieta, która może spowodować więcej negatywnych skutków niż tych pozytywnych. Przede wszystkim bowiem należy podkreślić to, że dieta Kopenhaska jest bardzo restrykcyjna. Przez kilkanaście dni spożywamy bardzo małą ilość jedzenia, co na pewno wpływa na fakt, że wciąż jesteśmy głodni. To z kolei powoduje, że mamy obniżony humor i szybko możemy mieć do czynienia ze zniechęceniem. Zbyt mała ilość przyjmowanego pokarmu może mieć wpływ również na niedostarczanie do organizmu wszystkich ważnych składników odżywczych, a tym samym możemy mówić o szkodliwości dla zdrowia danej osoby.

Co po zakończeniu diety?

Poza tym dieta ta kończy się po kilkunastu dniach i powstaje w tym miejscu pytanie co dalej? Zasadniczo powinniśmy stopniowo zwiększać ilość spożywanego pokarmu, powinniśmy zwracać uwagę na jego jakość, ale doświadczenie pokazuje, że większość osób stosujących tę dietę, wraca do normalnego sposobu jedzenia, a nawet zwiększa ilość spożywanych posiłków i tym samym mamy do czynienia z efektem jo-jo. Tym samym dieta Kopenhaska nie jest tak dobra jakby się mogło wydawać i zasadniczo nie jest dietą, którą będziemy mogli polecać tym, którzy chcą się odchudzić. Tutaj warto postawić na diety mniej restrykcyjne, na diety, które w teorii są mniej skuteczne, ale pozwalają odnieść małe sukcesy.