Dlaczego odchudzanie jest nieskuteczne?

odchudzanie

Ćwiczysz sześć razy w tygodniu, stosujesz restrykcyjną dietę, a mimo to nie ma efektów w postaci zrzucania zbędnych kilogramów? Pierwszą zasadą odchudzania jest to, że dieta nie ma być dla nas karą, ma być zarówno przyjemnością jak i stylem życia, który chcemy zachować. Kolejna natomiast od razu nam mówi, że nie powinniśmy korzystać z wagi. Możemy się jej wręcz pozbyć. Jak wiadomo, dobry wygląd nie zależy od wagi.

Jak schudnąć?

Tkanka tłuszczowa ma większą objętość niż mięśnie. Możemy schudnąć, waga natomiast może stać w miejscu, jednak przez wzgląd na to, że zamiast tłuszczu, mamy mięśnie. Jak wiadomo, one też ważą. Możemy zatem wyglądać lepiej, nie ważąc wiele mniej. Warto zatem zamiast wagi, korzystać z centymetra i na bieżąco się mierzyć. Śledząc tym samym nasze efekty. Dlaczego więc kobiety często nie mogą schudnąć, pomimo takiego wysiłku? Przede wszystkim przed przystąpienia do działań, warto wykonać badania. Ważne jest, m.in. TSH, które wskaże nam, czy z naszą tarczycą wszystko jest w porządku. Jeśli mamy niedoczynność, mamy winowajcę, który przyczynił się do tego, że nie możemy schudnąć. W tym wypadku, powinniśmy ją wyleczyć, a następnie zabrać się dopiero do działania. Innym powodem może być fakt, że w rzeczywistości nie jemy tak zdrowo jak się nam wydaje.

A może podjadamy?

Jemy więcej smażonego niż pieczonego czy gotowanego? Jemy „złe tłuszcze’ i węglowodany proste częściej, niż raz na jakiś czas. Uznajemy to za „mały grzeszek”, który powtarza się u nas zbyt często i zbyt nagminnie. Kolejny fakt, to nie jedzenie w równych odstępach czasu o tych samych godzinach mniejszych porcji, jednak zdecydowanie częściej. Brak wody także wpływa negatywnie na nasze odchudzanie. Musimy także uważać na jedzenie zdecydowanie zbyt dużej ilości kalorii, niż potrzebuje to nasz organizm. Dodatkowo do diety warto wprowadzić ćwiczenia, które zdecydowanie przyspieszą i polepszą efekty. Zdecydowanie połączenie diety z ćwiczeniami jest najlepszym wyjściem i najszybszym, jeśli chodzi o chęć zobaczenia efektów.