Dlaczego warto rzucić palenie?

rzucanie palenia

Czasy, w których palenie papierosów było modne na całe szczęście już minęły. Po tym epizodzie w naszej kulturze pozostało mnóstwo ludzi uzależnionych od nikotyny. Wielu próbuje z tym walczyć, jednak nie jest to wcale takie proste. Początkowo palaczowi wydaje się, że jeszcze panuje nad sytuacją i w każdej chwili może rzucić palenie. Jest to złudne uczucie, gdyż tak naprawdę na tym etapie już nie jesteśmy w stanie przestać palić z dnia na dzień.

Podejmij walkę

Warto jednak podjąć walkę, gdyż korzyści z rzucenia palenia jest znacznie więcej niż z jego kontynuacji. Do większości palaczy przemawia zwłaszcza kwestia ekonomiczna, gdyż jest ona najbardziej i najszybciej zauważalna. Przy tak dynamicznym wzroście cen papierosów nasze portfele zdecydowanie odetchną, jeśli zaprzestaniemy ich kupowania. Takie postanowienie jest też bardzo ważne dla naszego zdrowia. Rzucając palenie zmniejszamy ryzyko zachorowania na choroby odtytoniowe, których lista wydaje się nie mieć końca. Możemy liczyć nie tylko na poprawę zdrowia w sensie fizycznym ale również psychicznym. Satysfakcja osiągnięta po udanej próbie zerwania z nałogiem jest ogromna zwłaszcza, iż sam najlepiej wiemy, ile nas to kosztowało wysiłku, czasu a nie rzadko pieniędzy. Zwiększy się również wydolność naszego organizmu oraz kondycja fizyczna.

Zdrowie i uroda

Zdecydowanie najbardziej podziękują nam za to włosy, paznokcie i skóra, którym zauważalnie poprawi się wygląd i struktura. Badania naukowe potwierdzają, że osoby, którym udało się rzucić palenie intensywniej odczuwają smaki i zapachy. Ważne jest też to, że zdobywamy poczucie wolności i niezależności, gdyż przestajemy być niewolnikiem nałogu. Skutki rzucenia palenia odczują też nasi najbliżsi, gdyż nie będziemy ich narażać na bierne palenie i związane z nim skutki. Nie będą oni też musieli patrzeć, jak palenie nas wyniszcza i sieje spustoszenie w naszym organizmie. Warto wspomnieć, że palacze żyją krócej. Zrywając z nałogiem będziemy mogli dłużej cieszyć się życiem i zdrowiem.