Domowe sposoby na swędzenie sromu

zdrowie intymne

Na swędzenie sromów można użyć niektórych domowych sposobów. Są one alternatywą na specyfiki apteczne, pod warunkiem, że dolegliwości to nie bakteryjna czy grzybicza infekcja, tylko alergia. Niektóre z domowych sposobów nie mają aprobaty ze strony ginekologów, ponieważ mogą doprowadzić jedynie do pogorszenia się intymnych infekcji. Jedynie przez kobiety sposoby domowe na swędzenie sromu i pochwy mogą zostać wykorzystywane.

Infekcje intymne

Oczywiście nie mogą to być infekcje grzybicze czy bakteryjne. Jeżeli jednak podejrzewana jest infekcja pochwy, która może być wynikiem zakażenia bądź objawem choroby kobiecej, trzeba zrezygnować z domowych sposobów leczenia i pójść na wizytę do ginekologa. Kosmetyki, które są z pałeczkami mlekowego kwasu i służą do higieny intymnej pomagają trzymać poziom pH prawidłowy oraz przywracają równowagę, bakteryjnej flory, która jest zakłócona. W celu załagodzenia świądu trzeba używać płynów, które posiadają bardzo niskie pH – do 3,5. Żeli do intymnej higieny można używać, lecz muszą mieć zbliżone pH do odczynu intymnych miejsc – to jest między 5,2 do 5,5. Gąbki oraz myjki nie są dobre do używania w celu mycia miejsc intymnych, ponieważ są miejscem gdzie gromadzą się grzyby oraz bakterie.

Najlepiej wycierać okolice intymne jednorazowymi papierowymi ręcznikami. Jeżeli używasz ręcznik, to pamiętaj, aby był zawsze suchy, ponieważ grzyby w wilgoci szybko się rozmnażają. Dawny domowy sposób to również kąpiel wraz z sodą do pieczenia. Mówi się, że przysługuje jedna łyżeczka na jeden litr wody. Przywraca się wtedy bakteriostatyczny, prawidłowy poziom pH i swędzenie będzie mniej uciążliwe.