Dziecko i seks

Dziecko jest wyczekanym, wymarzonym darem, na które często bardzo długo czekamy. Musimy mieć jednakże świadomość tego, że obecność nowego członka rodziny może wpłynąć na nasze seksualne, może pogorszyć relacje w tejże sferze. Oczywiście powiemy, że będziemy o to dbać, że tejże kwestii nie zaniedbamy, ale rzeczywistość pokazuje, że jest jednak inaczej. Po urodzeniu dziecka mamy oczywiście okres połogu, w którym życie seksualne nieco zanika. Jest to zrozumiałe, ponieważ ciało kobiety musi odzyskać wigor, siły, energię, musi dojść do stanu normalnego. Pojawienie się nowego członka rodziny ma bezpośrednie przełożenie na to, że poświęcamy mu znacznie więcej czasu. Tym samym nie mamy tego czasu dla siebie.

Naturalne potrzeby seksualne

Można powiedzieć, że to także jest w jakimś stopniu naturalne, aczkolwiek o sferze seksualnej nie powinniśmy mimo wszystko zapominać. Zasadniczym błędem, który popełniany jest przez wiele osób, przez wiele par, jest usytuowanie łóżeczka z dzieckiem w sypialni. Znacząco zmniejsza to ochotę na seks, obniża poziom libido, co też jest widoczne w prowadzonych badaniach. Co więcej, te badania dowodzą także, że obecność małego dziecka powoduje, że mamy do czynienia z obniżeniem poziomu testosteronu aż o 7%. Kolejnym z aspektów jest możliwość dobrego wyspania się. Jeżeli bowiem nie będziemy mieli do czynienia z dobrą jakością snu, jeśli co noc będziemy się budzili, jeśli nie będziemy się wysypiali, to tutaj również można mówić o obniżeniu poziomu testosteronu aż do 10%. Kochamy swoje dzieci, a tym bardziej kochamy te, które dopiero się urodziły. Musimy jednakże pamiętać o tym, że jesteśmy w związku, że każdy z nas ma swoje określone potrzeby, w tym także te seksualne.

Jeżeli więc będziemy mieli do czynienia z jakimikolwiek zaniedbaniami w tymże aspekcie, to trudno nam będzie to nadrobić w przyszłości. Mogą pojawić się różnego rodzaju problemy związane z uzyskiwaniem erekcji, z uzyskiwaniem orgazmu oraz wiele innych. Tym samym należy mieć świadomość, że potrzeb seksualnych nie wolno zaniedbywać, a jeśli ma to miejsce, to należy liczyć się z konsekwencjami.