Grypa jelitowa – jak sobie z nią radzić?

grypa jelitowa

Potrafi przerwać najpiękniejsze momenty naszego życia takie jak weekend z rodziną, czy wymarzone wakacje. Grypa jelitowa – bo o niej mowa, choć nie zagraża bezpośrednio naszemu życiu, to może je skutecznie utrudnić. Grunt, to podjąć z nią walkę poprzez leczenie. Warto również znać jej objawy. Dlatego poniżej zamieszczamy najważniejsze fakty o grypie jelitowej.

Główne przyczyny i objawy grypy jelitowej

http://e-poduszki.pl/Grypa jelitowa inaczej nazywana jest po prostu wirusowym zakażeniem układu pokarmowego. A jak ona przebiega? Kiedy jelita zaczynają atakować rotawirusy, notowirusy, a także często adenowirusy, to wówczas zaczynają pojawiać się pierwsze, nieprzyjemne, a i charakterystyczne objawy takie jak bóle brzucha i ostra biegunka. To podstawowe objawy, ale może pojawić się jeszcze dodatkowo: nudności, wymioty, wysoka gorączka, a także wysypka.

Dieta najlepszym lekarstwem

Ale nie tylko leczenie farmakologiczne może pomóc w przypadku grypy jelitowej. Kolejnym, istotnym punktem jest regularna dieta, która na początku jest bardzo skromna, gdzie najlepiej, gdy składa się z wody, sucharków i kleiku ryżowego. Dopiero po paru dniach od ustąpienia objawów można wprowadzać pierwsze, bardziej konkretne produkty jakie jak: gotowane warzywa, gotowany drób, czy cielęcina. W pierwszym okresie po chorobie należy unikać potraw smażonych, ciężkostrawnych, nie mówiąc już o tym, że słodycze i słodko – słone przekąski są zabronione.

Jeśli chodzi o wyżej wspomniane leczenie farmakologiczne, to zazwyczaj leki przepisywane są pod indywidualne potrzeby każdego pacjenta.

Grypa jelitowa – kolejne, istotne informacje

Z pewnością wielu zadaje pytanie – ile trwa grypa jelitowa? Okres od dwóch do dziewięciu dni, to czas, który może zająć nam grypa jelitowa. Konieczna jest konsultacja ze specjalistą już przy pierwszych, ostrych objawach choroby.

Ponieważ grypa jelitowa jest chorobą zakaźną należy jak najczęściej myć ręce i to zarówno w trakcie, jak i w pierwszym okresie po chorobie.