Jak pielęgnować dłonie

dłonie

Każdy z nas stara się jak najbardziej dbać o siebie, lecz często niestety zapominamy o pielęgnacji dłoni. Niestety, jest to błędne, przecież dłonie często reprezentują nas i zwracają na siebie uwagę podobnie jak włosy czy twarz. Są naszą wizytówką, dlatego też ważne jest, by zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Dłonie pokrywa dość cienka i wrażliwa skóra, mimo to jest ona narażona na najwięcej szkodliwych czynników, takich jak środki do czyszczenia.

Pielęgnacja latem i zimą

Dodatkowo, szczególnie w okresie zimowym, źle na nie wpływa niska temperatura (bo znowu zapomniałam rękawiczek). Jedną z najważniejszych zasad dbania o dłonie jest odpowiednio częste mycie ich, używając do tego odpowiednich kosmetyków, czyli mydeł i płynów zawierających witaminy i natłuszczających ręce. Nie można również zapominać o regularnym używaniu kremu do rąk, który pomoże wrażliwej, niezawierającej gruczołów łojowych skórze dłoni zachować odpowiednie nawilżenie. Przed porządnym nakremowaniem warto jednak najpierw skorzystać z peelingu, by pozbyć się starego naskórka. Tak przygotowane dłonie nacieramy grubą warstwą kremu, zakładamy bawełniane rękawiczki (gdyż ciepło pomoże lepiej wchłonąć kosmetyk) i zostawiamy je na całą noc. Na stan naszej skóry wpływa także zdrowa dieta.

Nie tylko powinniśmy dbać o dłonie od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Należy zadbać o sporą dawkę witamin, które wpływają na nasze włosy, paznokcie oraz skórę. Zbilansowana dieta jest wielkim krokiem do sukcesu. Zadbaj również o picie co najmniej 1,5 litra wody dziennie, co również pomoże nawodnić twoją skórę. Warto stosować te porady w codziennej pielęgnacji i zacząć dbać o swoje ręce.