Jak wódka wpływa na zdrowie? Czy można ją pić bez konsekwencji?

wódka

Wódkę zna niemal każda dorosła osoba i doskonale wiemy, że jest to wysokoprocentowy napój alkoholowy, towarzyszący nam na różnorodnych imprezach. Czasem jednak zdarza się nam wypić za dużo. Kolejnego dnia towarzyszy nam kac i złe samopoczucie. Czy to jednak jedyne negatywne efekty, które dotykają nasz organizm, kiedy spożyjemy nadmierną ilość alkoholu?

Spożycie wódki w Polsce

Na terenie Polski wódka cieszy się dużą popularnością. Niemalże na każdym przyjęciu, czy też imprezie spożywamy ją aby poprawić sobie nastrój i poprawić jakość zabawy. Niestety spożycie wódki w zbyt dużej ilości, co Polakom często się zdarza, skutkuje kolejnego dnia złym samopoczuciem i kacem. Czy jednak to jedyny skutek? Okazuje się, że nie, ponieważ wódka spożywana często i w dużych ilościach, negatywnie wpływa na cały organizm osłabiając zdrowie, pogarszając samopoczucie, a nawet wywołując szereg chorób.

Jak wódka wpływa na nasze zdrowie?

Wódka to napój, który wbrew pozorom ma bardzo dużo kalorii. Już w stu gramach znajduje się około 230 kalorii. Tym samym spożywanie wódki, ale również innych rodzajów alkoholu może być zgubne dla naszej figury i sylwetki. Ważną kwestią jest również to, że nagminne spożywanie wódki prowadzi do szybkiego uzależnienia się.

Wódka negatywnie wpływa na układ krążenia, a także zwiększa ryzyko chorób serca. Dodatkowo podnosi ciśnienie krwi, skutkiem, czego może być zawał serca lub udar mózgu. Okazuje się, że osoby często sięgające po wódkę cechują się większą śmiertelnością z powodu choroby wieńcowej. Wódka to także negatywny wpływ na naszą kondycję fizyczną, a także może wiązać się z licznymi zaburzeniami pracy mózgu.