Jak zadbać o zdrowie kręgosłupa?

zdrowie kręgosłupa

Żyjemy w dosyć specyficznych czasach. Jednym z głównych aspektów, wokół których kręci się nasza codzienność jest czas, a tak właściwie to jego brak. Ów brak czasu rodzi pośpiech, stres, różnego rodzaju choroby. Postęp cywilizacyjny sprawia, że coraz większa liczba osób spędza wiele godzin przed komputerem, w pozycji siedzącej. Podobny problem można odnieść do zawodowych kierowców.

Problem bólu kręgosłupa

Oczywiście problemu nie zauważamy po godzinie przebywania w tej pozycji, ale jeśli mówimy o okresie kilku miesięcy, lat, to problem się nawarstwia. Przede wszystkim objawia się on bólem pleców. Ten ból wynika oczywiście ze skrzywienia postawy, ze skrzywienia kręgosłupa. Nacisk poszczególnych kręgów na siebie może powodować bardzo poważne schorzenia. W tej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznej poduszki medycznej. Jej zakup należy odnieść do fachowego sklepu medycznego z uwagi na to, że dostaniemy tam towar posiadający stosowne certyfikaty, a tym samym zapewniające odpowiednie działanie.

Poduszki medyczne

Poduszki takie są wykonane ze specjalistycznej pianki i w trakcie długotrwałego siedzenia zapewniają zniesienie napięcia pomiędzy poszczególnymi kręgami, usuwają napięcie mięśni pleców, powodują usunięcie nacisku na rdzeń kręgowy. Znacznie bardziej ułatwiają dbałość o zdrowie kręgosłupa, a zatem warto po nie sięgnąć. W sprzedaży mamy dostęp nie tylko do poduszek przeznaczonych do siedzenia, ale także specjalistyczne poduszki medyczne do spania, które powodują prawidłowe ułożenie kręgosłupa w trakcie snu.