Jaką dietę wybrać?

dieta

Lato to szczególny czas, w którym w jeszcze większym stopniu troszczymy się o naszą figurę. Tym samym staramy się zgubić kilka zbędnych kilogramów i poszukujemy adekwatnej dla siebie diety. Wiedzieć musimy, że nie każda dieta będzie odpowiednia dla naszego organizmu, dlatego też nasz wybór powinien być sprawdzony i przemyślany. Zanim wybierzemy dla siebie dietę, zastanówmy się czy jest ona bezpieczna dla zdrowia, a także czy przyniesie wyczekiwane efekty.

Zasady doboru diety odchudzającej

  • Nawyki żywieniowe

Niezwykle ważnym elementem doboru diety, jest określenie własnych nawyków żywieniowych. Zastanów się, co właściwie nie pozwala ci schudnąć. Czy jest to miłość do słodyczy, a może podjadanie nocą i między posiłkami? Jeżeli kochasz ciasta i cukierki, z całą pewnością twoja waga będzie nieustannie szła w górę i będzie odporna na wszystkie próby i zabiegi odchudzające. Tym samym powinieneś po prostu zmienić swoje żywienie. Zrezygnuj ze słodkich przyjemności i staraj się je zastąpić zdrowymi i niskokalorycznymi posiłkami. Z całą pewnością świetnie sprawdzą się tu warzywa i owoce. Dostarczają one odpowiedniej ilości witamin i minerałów, a dodatkowo są lekkostrawne i niskokaloryczne. Staraj się również nie podjadać pomiędzy posiłkami, a już na pewno nie w czasie nocy.

  • Nie ufaj drastycznym dietom

Drastyczna monotonna dieta nie rozwiąże twojego problemu z nadwagą. Przeciwnie nie dostarcza ona do organizmu odpowiedniej liczby witamin i minerałów, co sprawia, że organizm wprost ubożeje, pogarsza się jakość krwi, a co za tym idzie możemy zapaść na groźną chorobę, jeżeli stosujemy dietę przez dłuższy czas.

  • Nie ma diet cud

Nie istnieją żadne diety cud, w czasie których możesz stracić 10 kilogramów w ciągu tygodnia. Aby schudnąć musisz spalać więcej kalorii aniżeli spożywasz. Tym samym wystarczy racjonalna dieta, duża ilość wody, która oczyszcza organizm i zwiększenie tempa przemiany materii. W odchudzaniu liczy się adekwatne żywienie, a także większa aktywność fizyczna.