Kawa i jej zalety

kawa

Kawa. Czarny, pobudzający napój o niesamowicie pięknym, aromatycznym  zapachu. Aż zachciało się napić. Nie wszyscy wiedzą, że naukowcy znaleźli coś bardziej obudzającego, w dodatku pomagającego przy wielu chorobach. Jest to tak zwane yerba mate. Co to ? Jak się stosuje? Na co może pomóc?

Aromatyczne właściwości kawy

Oj lista jego cudownych właściwościach powiększa z każdym następnym badaniem specjalistów. Działa na artretyzm, zaparcia, bóle głowy, przemęczenie, trawienie a nawet depresje. To zaledwie kropla w morzu wymienionych chorób, na które działa yerba mate, czyli ostrokrzew paragwajski. Liście jego zawierają niezwykle długą listę składników odżywczych. Pijąc yerba mate nie tylko zwiększymy naczynia krwionośnie co podziała  w sposób pobudzający, ale sprawimy, że organizm będzie wytrzymalszy na długie godziny wysiłku fizycznego. Najnowsze badania wykazują też pomoc w leczeniu cukrzycy zarówno pierwszego, jaki drugiego typu. Długotrwałe, systematyczne picie tego naparu może poprawić odporność organizmu na choroby wszelakie alergie.

Kawa w kosmetykach

Kosmetycznie nie ma jakiś cudownych, niezliczonych właściwości, bynajmniej na razie niepotwierdzonych naukowo, jedną z potwierdzonych jest to, że ma pozytywny wpływ na jędrność skóry. Prawdziwym jednak cudem tego napoju jest to, że pomaga chronić przed rozwojem nowotworów. Należałoby nagłośnić yerba mate w środkach masowego przekazu, ma tyle pomocnych i poważniejsze skutecznych na nasz organizm właściwości, że stosowany codziennie praktycznie niwelowałby ryzyko zachorowań na ciężkie choroby.