Kawa zbożowa – idealna alternatywa dla małej czarnej

kawa zbożowa

Jeśli lubisz pić kawę, na pewno musisz zdawać sobie sprawę, że jej nadmierne spożywanie może wiązać się z negatywnymi skutkami dla organizmu. Tymczasem mamy znakomitą alternatywę, ponieważ zastosować w naszej codziennej diecie możemy kawę zbożową, która często zawiera w swoim składzie cykorię. Taką kawę może pić każdy i nie pojawią się żadne skutki uboczne.

Jakie właściwości ma kawa zbożowa?

Kawę zbożową otrzymuje się ze zbóż, zaś w jej składzie często odnajdziemy cykorię lub też buraka cukrowego. Dzięki tym składnikom jej smak przypomina prawdziwą paloną kawę. Jest świetną alternatywą, dla osób, które nie mogą pić tradycyjnej czarnej kawy.

Kawa zbożowa uznawana jest za produkt, który korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Bardzo często spożywamy ją do śniadania, ponieważ wspomaga procesy trawienia, a także dostarcza do naszego organizmu substancje odżywcze: białko oraz węglowodany, a dodatkowo jest pozbawiona tłuszczu.

Kawa zbożowa to także znakomite źródło błonnika, który rozpuszcza się w wodzie. Co więcej jest dla nas źródłem ważnych składników odżywczych. Za najważniejsze uznać tutaj można:

  • magnez
  • selen
  • polifenole o właściwościach przeciwutleniających

Jeśli kawa zbożowa ma dodatkowo w swoim składzie cykorię jej właściwości są jeszcze lepsze, ponieważ ma wiele dodatkowych właściwości. Przede wszystkim zawiera inulinę, a to bardzo korzystnie wpływa na florę bakteryjną jelit i wspomaga odchudzanie.

Kawa bez kofeiny

Kawa zbożowa, co prawda nie posiada kofeiny, lecz jednak jej właściwości jakie posiada doskonale pobudzają nasz organizm. Zawiera w swoim składzie znaczną ilość węglowodanów, co sprawia, że nie tylko czujemy się po niej pełni energii, ale również korzystnie wpływają na mózg, jego pracę i funkcjonowanie.

Kawę zbożową może pić każdy. Polecana jest ona osobom odchudzającym się, dbającym o linię, a także dzieciom. Dodatkowo mogą pić ją osoby, które ze względu zdrowotnych nie mogą pić czarnej kawy. Kawa zbożowa nie uzależnia, a dodatkowo dostarcza nam wiele cennych soli mineralnych.