Liczy się pasja w sporcie

sport

Mówiąc o sporcie, o konieczności codziennej aktywności fizycznej, większość  z nas wskazuje na spacer, na bieganie, na jazdę na rowerze, aerobik, fitness, czy też na pływanie. Słusznie, ponieważ są to bardzo popularne formy aktywności fizycznej w naszej codzienności. Jednakże z drugiej strony będziemy chcieli wskazać na inne możliwości. Tak konkretnie to będziemy chcieli wskazać na górskie wędrówki i na korzyści, jakie mogą nam one dać.

Lekki sport, pełen przyjemności

Nie będziemy mówić bynajmniej o wspinaniu się na bardzo wysokie szczyty wymagające szczególnych umiejętności oraz szczególnego sprzętu. Będziemy wskazywać na rekreacyjne przemierzanie górskich szlaków w niższych partiach górskich. Można mówić w tym miejscu o bardzo podobnych korzyściach zdrowotnych jakie są związane ze spacerami, aczkolwiek to będą bardzo szczególne spacery. Chodząc po górach, bardziej się dotleniamy, a ponadto również mamy do czynienia z nieco inną, z nieco lepszą jakością powietrza w porównaniu z tym, z czym mamy do czynienia w naszych miastach. Jest to jeden z głównych elementów, na który powinniśmy w tym miejscu wskazać i o którym powinniśmy pamiętać. Górskie spacery wpływają na lepsze dotlenienie organizmu, zwiększają naszą wydolność, są elementem wpływającym na zwiększenie naszej wytrzymałości, a poza tym również nas hartują. Można tutaj również mówić o poprawie naszego zdrowia psychicznego, ponieważ tutaj mamy do czynienia z elementem wyciszenia, odsapnięcia od codzienności, od stresu.

 

Odpoczynek i relaks

Z dala od pracy, od obowiązków, od pośpiechu, możemy dostrzec zupełnie inne wartości i tym samym możemy zmniejszyć napięcie, które towarzyszy nam w naszej codzienności. Tym samym mówiąc o owych górskich spacerach, możemy wskazać na możliwość uzyskania bardzo wielu korzyści. Nie każdy z nas ma oczywiście bardzo szeroki dostęp do górskich szlaków, aczkolwiek planując wakacyjny urlop, możemy jak najbardziej wziąć pod uwagę to miejsce, które może nam i naszemu organizmowi bardzo wiele dobrego zaproponować. Aktywność fizyczna powinna być dostosowana do każdego z nas z osobna.