Modne produkty żywieniowe w 2017

popularne jedzenie 2017

Współcześnie na rynku można zaobserwować trend na zdrową żywność. Jakie nowinki żywnościowe uznane są za najzdrowsze i najlepsze dla naszego organizmu w 2017 roku? Po jakie produkty najczęściej i najchętniej sięgamy?

  • Owoce drzewa chlebowego, zwane również jackfruit

kamagra sklepOwoce drzewa herbacianego pochodzą z południowej Azji i mają postać dużych zielonych owoców. Ich konsystencja przypomina nieco mięso, a dodatkowo można je dowolnie przyprawiać, dlatego owoc z powodzeniem może udawać mięso. Tym samym jackfruit znakomicie nadaje się do spożycia dla tych osób, które nie chcą jeść prawdziwego mięsa, na przykład ze względów zdrowotnych, ale nie mogą obejść się bez jego smaku.

Owoc drzewa chlebowego bardzo często jest wykorzystywany wśród osób, które lubią potrawy wegańskie. Obecnie wykonuje się z niego kiełbaski, ale równie dobrze można go podać w postaci pieczeni.

  • Kalafior à la ryż

Obecnie ogromna ilość osób rezygnuje również ze spożycia glutenu, dlatego też musi znaleźć dobrą alternatywę, aby wprowadzić do organizmu węglowodany. Dobrym sposobem na to jest ryż z kalafiora, który stanowi świetny zamiennik, zwykłego ryżu, makaronu, czy też ziemniaków. Obecnie ryż z kalafiora stanowi najmodniejsze i zarazem zdrowe danie w 2017 roku.

  • Makaron z fasoli

Makaron z fasoli to znakomity zamiennik tradycyjnego makaronu, który Polacy spożywają stosunkowo chętnie. Jest to produkt niskokaloryczny, ma w swoim składzie znaczną ilość węglowodanów, a także dostarcza więcej białka i błonnika.

  • Sorgo

Sorgo to następna komosy ryżowej. Zboże bezglutenowe znane już w starożytności. Świetnie sprawdza się zarówno w obiedzie, jak i w czasie śniadania. Jeśli dodamy to niego mleka i orzechów, oraz brązowego cukru, stanowi znakomitą słodką przekąskę.

  • Teff

W 2017 roku króluje w żywności teff. Zwany jest niekiedy jako miłka abisyńska i uprawiane jest w Afryce. Obecnie stale podbija serca osób, które starają się jeść żywność bezglutenową. Świetnie sprawdza się jako zamiennik mąki, ma dużą ilość białka a także niższy indeks glikemiczny niż większość zbóż.

  • Fioletowa żywność przeciwzapalna

Fioletowa żywność przeciwzapalna to kolejny hit w 2017 roku. W jej skład wchodzą szparagi, kalafior i wszystkie te produkty, które cechują się fioletowym odcieniem. Produkty te zawierają w swoim składzie ogromną ilość antyoksydantów, co sprawia, że mają bardzo silne działanie przeciwzapalne. Fioletowa żywność niemalże sama zachęca do jedzenia.