Najlepsza dieta w czasie upałów

dieta na upały

Upały dają się we znaki zarówno dorosłym, osobom starszym, jak i dzieciom. Tym samym warto nieco zadbać o ochłodzenie ciała, a tym samym poprawę samopoczucia. Okazuje się, że najlepszą dietą, którą warto stosować w czasie upałów jest dieta śródziemnomorska.

Dieta śródziemnomorska i jej zalety w upalne dni

Idealną dietę na gorące dni okazuje się być dieta śródziemnomorska. Jej podstawą są warzywa, owoce, jogurty, a także produkty zbożowe. Oczywiście w czasie jej stosowania powinniśmy jeść obiady, ale pamiętajmy, aby dostosować je adekwatnie do pogody. Warto więc tradycyjne zupy zastąpić chłodnikami .

W gorące i palne dni nie lekceważmy również nawadniania organizmu, a dodatkowo unikajmy spożywania alkoholu.

Lekkostrawna dieta na upały

W upały oczywiście najlepsza jest dieta lekkostrawna. Warto, aby była ona bogata w warzywa i owoce, mleko, czy też jogurty. Warto włączyć do niej również ryby morskie. Z kolei w czasie upalnych dni ograniczyć należy słodycze oraz alkohol.

 Dietą obniż temperaturę ciała

Czy dietą można obniżyć nieco temperaturę ciała. Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko, że sięgniemy po jogurty, które nas orzeźwią, a dodatkowo zawierają dużo wapnia i witamin, a przede wszystkim żywych kultur bakterii. Idealną przekąską są również owoce, a zwłaszcza pomarańcze, arbuzy, melony i gruszki. Wbrew pozorom na upały idealny jest też czosnek, który pobudza nasz organizm do naturalnego chłodzenia.