Naturalne termogeniki, dzięki którym szybciej spalisz tłuszcz

termogeniki

Niestety odchudzanie nie jest łatwą i prostą kwestią. Przeciwnie wymaga znacznej ilości wyrzeczeń, dlatego warto wspomóc się licznymi związkami chemicznymi, które to należą do termogeników. Czy warto sięgnąć po nie i włączyć je do swojej diety? Jak działają termogeniki i czy są skuteczne?

Termogeniki mają za zadanie przyśpieszyć nasz metabolizm, a co za tym idzie szybciej i skuteczniej spalać tłuszcz. Dzięki nim łatwiej możemy osiągnąć wymarzoną wagę ciała. Warto wiedzieć, że tkankę tłuszczową, która zalega w organizmie możemy zmniejszyć, mając na uwadze dwa sposoby. Przede wszystkim możemy ograniczyć kaloryczność naszej codziennej diety, zwiększyć ilość wykonywanych ćwiczeń a po drugie spożywać termogeniki, które sprawią, że nasz metabolizm będzie pracował szybciej.

Czym są termogeniki?

Termogeniki zwiększają procesy, które to regulują masę naszego ciała. Prowadzą one do wytwarzania większej ilości ciepła, a także do utrzymania zawsze stałej temperatury naszego ciała. Dzięki takim możemy regulować swoją masę ciała. Jeśli organizm wytwarza większe ilości ciepła, zużywa więcej energii a tym samym spalamy większą ilość kalorii, co przekłada się na naszą szczupłą figurę. Oczywiście, termogenezę możemy przyśpieszyć poprzez ćwiczenia i aktywność fizyczną.

Warto wspomnieć, że termogeniki są także związkami chemicznymi, które to występują w żywności i mają możliwość przyśpieszyć przemianę materii, czyli metabolizm, a tym samym poprawić naszą sylwetkę. Dobrym przykładem naturalnych termogeników są przyprawy, takie jak cynamon czy papryczki chili.

Istotne jest to, aby nie przekraczać dawek danych suplementów diety, które to mają działanie odchudzające. Termogeniki sprawiają, że szybciej chudniemy, jednak musimy mieć na uwadze fakt, że niczego nie osiągniemy, jeśli nie zastosujemy racjonalnej diety oraz ćwiczeń fizycznych.

Guarana, jako znakomity suplement na odchudzanie

Doskonałym suplementem pochodzenia naturalnego jest guarana. Znajduje się ona przede wszystkim w napojach energetycznych. Ma ona nie tylko działanie pobudzające, ale i odchudzające. Najlepiej stosować ją z zieloną herbatą, czy też yerba mate.

Karczoch z zieloną kawą

Świetnym naturalnym termogenikiem jest karczoch oraz zielona kawa. Owe związki stymulują procesy lipozy, a także spalają zmagazynowaną tkankę tłuszczową. Dodatkowo zmniejsza się stężenie cukru we krwi, pozyskiwana jest glukoza, a tym samym spanie tkanki tłuszczowej staje się szybsze.