Nowy trend w kosmetyce – makijaż natryskowy

makijaż

Airbrush makeup, czyli makijaż natryskowy przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych a dokładnie z Hollyood. Ta metoda była już wcześniej znana
w charakteryzacjach filmowych jednak nikt wcześniej nie korzystał z niej mówiąc o wizażu. Jednak nic dziwnego, że największe gwiazdy zechciały po nią sięgnąć skoro sprawdza się idealnie wśród flaszy aparatów.

Makijaż natryskowy nakładany jest za pomocą specjalnego urządzenia zwanego aerograf. Kosmetyki używane przy tej bezdotykowej metodzie są zrobione na bazie silikonu, dlatego bardzo dobrze pokrywają skórę. Za pomocą odpowiednio ustawionego ciśnienia pokrywają twarz cienką warstwą kosmetyku, a po wyschnięciu można nakładać kolejne warstwy.

Najnowszy trend w makijażu

Airbrush makeup ma wiele zalet, np. jest bardzo higieniczny ponieważ nakłada się go bez użycia rąk, pędzli czy gąbek które mają w sobie wiele bakterii. Bez wątpienia jest to metoda dzięki której na twarzy nie widać żadnych porów i zmarszczek nawet pod czujnym okiem kamer a dodatkowo jest niezwykle trwały ze względu na użycie silikonu który świetnie koresponduje z każdą cerą.

Mimo iż metoda natryskowego nakładania makijażu znalazła swoich zwolenników wśród celebrytów warto zaznaczyć że nie każdy może sobie na to pozwolić ponieważ jest to kosztowny interes. Makijaż taki może kosztować nawet 300 zł a wykonywanie go samemu jest praktycznie niemożliwe ze względu na wprawę, wiedzę, koszty kosmetyków i bardzo drogi sprzęt.