Wszystko o paznokciach hybrydowych

paznokcie

Moda na nie z każdym dniem staje się coraz większą. Jednak jak każdy zabieg kosmetyczny ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi cenią je za trwałość i żywe kolory, drudzy z kolei dopatrują się powstawania komórek rakowych. Dlatego my postanowiliśmy nie tylko krok po kroku przeprowadzić Was przez manicure hybrydowy, ale i ukazać zarówno jego wady, jak i zalety.

Manicure hybrydowy – co to jest i jak to się robi?

Manicure hybrydowy początkowo ma taką samą procedurę jak zwykły manicure. Najpierw następuje usuwanie skórek i oczyszczanie płytki paznokcia. Następnie nakładany jest specjalny żel utrwalający lakier hybrydowy, wspomniany lakier nakładamy w wybranym przez nas kolorze. To co zdecydowanie odróżnia manicure hybrydowy od zwykłego, to oczywiście użycie lampek UV do których wkłada się dłonie po każdorazowym nałożeniu lakieru (nakładany jest zazwyczaj czterokrotnie). W salonie kosmetycznym cały zabieg trwa nie dłużej, niż 40 minut

Liczne zalety

Zaletą lakieru hybrydowego jest przede wszystkim jego trwałość. Ważna informacja – średnio przeciętny manicure hybrydowy może wytrzymać aż do 4 tygodni. Zatem Panie, które wybierają się na wakacje i nie chcą zabierać całej walizki lakierów, warto, by na taki manicure się zdecydowały. Bo właśnie najczęściej największą zmorą nie jest samo malowanie paznokci, a cały proces wysychania lakieru. Pomijając fakt, że zwykły lakier jest zdecydowanie mniej odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ponadto manicure wykonywany jest na naturalnej płytce paznokcia. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorów, nieco bardziej odważniejsze panie mogą zdecydować się na równie barwne wzorki. Zabieg nie osłabia płytki paznokcia.

Paznokcie hybrydowe mają ładny, naturalny i błyszczący wygląd. Co ważne mogą zdecydować się kobiety mające zarówno długie, jak krótkie paznokcie.

Manicure hybrydowy – wady

Jak już wyżej zostało wspomniane wielu przeciwników tego zabiegu dopatruje się wytwarzania komórek rakowych, a to ze względu na działanie promieni UV. Jednak ważna informacja – ilość promieni UV w czasie jednego zabiegu, według wielu badań odpowiada około dwóm minutom spędzonym na słońcu. Co więcej ze względu na tak małą szkodliwość według wielu specjalistów zabieg można powtarzać tyle razy, ile się chce. Zatem decyzja o zabiegu musi być w tym przypadku indywidualną decyzją każdej klientki. Warto dodać, że na lakier hybrydowy nie powinny decydować się Panie mające problem z wszelkimi chorobami, przebarwieniami dotyczącymi płytki paznokcia.

Lakier hybrydowy w ciąży?

Zarówno zastosowanie lampy UV, jak i lakiery są całkowicie bezpieczne dla przyszłych mam. Warto jednak zwrócić uwagę, czy lakier nie zawiera takich składników jak np. toluen, który jest mniej korzystny, bezpieczne lakiery bowiem nie przenikają bezpośrednio do płytki paznokcia. Ważną informacją jest również to, że nie zmyjemy lakiery hybrydowego zwykłym zmywaczem, musimy użyć acetonu, ten jak wiemy ma wyjątkowo nieprzyjemny zapach, który mógłby wywołać u kobiety na przykład mdłości.