Oczyszczająca dieta Tombaka

dieta tombaka

Któż z nas nie słyszał o oczyszczającej organizm diecie Tombaka. Dzięki tej diecie bez większych wyrzeczeń szybko pozbędziesz się toksyn oraz złogów. Dodatkowo stosując tą dietę, nie tylko oczyścić organizm i poprawisz samopoczucie, ale również stracisz kilka zbędnych kilogramów, co bez wątpienia będzie plusem.

Czym jest dieta Tombaka?

Dieta Tombaka jest to kuracja oczyszczająca, jaką może zastosować każdy z nas. Polecana jest jednak najczęściej osobą, które żyją w stresie, czują się zmęczone, często boli ich głowa, a także borykają się z zaparciami. Michał Tombak to jeden z najwybitniejszych specjalistów leczenia naturalnego, zaś jego dieta przynosi zawsze pozytywne efekty dla całego naszego organizmu.

Zasady oczyszczające diety

Dietę Tombaka można nazwać, jako dietę niełączenia. Twórca uważa, że nie wolną łączyć białka z węglowodanami. Z kolei białka oraz węglowodany nie można łączyć z tłuszczami, czyli masłem, smalcem oraz olejem a także z warzywami, wykluczając ziemniaki. Przykładowo, jeżeli jemy mięso wówczas warto je połączyć z zielonymi warzywami.

Istotne jest także to, że przerwa pomiędzy posiłkiem zawierającym węglowodany a posiłkiem białkowym musi wynosić około 3 godzin. Jeżeli niewłaściwie łączymy produkty, czyli jemy na przykład mięso z ziemniakami mogą wystąpić problemy trawienne, a nawet nasilają się procesy gnilne w przewodzie pokarmowym.

Istotną zasadą w diecie, Tombaka jest także fakt, że spożywając tłuszcze należy zachować umiar. Trzeba spożywać nie więcej aniżeli 30 gramów oleju roślinnego dziennie, zaś 15 gramów masła.

Kasza podstawą w diecie

Podstawą naszej diety wedle Tombaka powinny być kasze. Najzdrowsze są kasze gryczane, pszenne, jaglane, a także ryż. Niezwykle ważne miejsce w naszym codziennym jadłospisie odgrywają również sałatki z warzyw. Najlepiej, aby były przyrządzone z marchwi, buraków, kapusty, a także przypraw ziołowych. Sałatka powinna być prosta i zawierać w sobie warzywa w pięciu dowolnych kolorach. Dużą rolę w naszej diecie odgrywają również soki, które po krótkim czasie sprawiają, że detoks organizmu można uznać za udany.