Odchudzanie bez diety? To możliwe!

odchudzanie bez diety

Zastanawiasz się, jaką zastosować dietę, aby zgubić kilka kilogramów, które nękają Cię od wielu lat? Próbowałaś już wielu diet i żadna nie przyniosła upragnionych efektów? Okazuje się, że możesz schudnąć bez diety. Mamy kilka prostych sposobów, które pozwolą ci w ciągu każdego dnia zaoszczędzić nawet 500 kalorii.

  1. Czarna kawa na odchudzanie

Zastanów się nad tym, jaką kawę pijesz każdego dnia. Czy dodajesz do niej cukru? A może dolewasz mleka, aby poprawić i złagodzić jej smak? Owe domieszki to bomby kaloryczne, dlatego jeśli chcesz napić się kawy z całą pewnością sięgnij po małą czarną bez żadnych dodatków. To sprawi, że zaoszczędzisz naprawdę dużo kalorii.

  1. Wolniej żuj

Na pewno wiesz, że wolniej przeżuwając jedzenie unikniesz niestrawności. Jednakże to nie wszystko, albowiem wolniejsze i dokładniejsze jedzenie sprawi, że szybciej się najesz i zmniejszysz spożycie kalorii w czasie każdego posiłku. Jedząc będziesz więc chudnąć.

  1. Wegetariański hamburger

Na pewno czasem miewasz ochotę na pizzę czy hamburgera, ale zawierają one ogromną ilość kalorii. Nie ma sensu rezygnować jednak z przyjemności, albowiem wystarczy wybrać hamburgera wegetariańskiego. Może być on przykładowo zrobiony z cieciorki i wypełniony znaczną ilością warzyw. Różnica kaloryczna sięga tu około 400 kalorii.

  1. Kaloryczne napoje gazowane

Napoje gazowane zawierają w sobie bardzo dużo pustych kalorii. Mimo, że świetnie smakują to warto wyrzec się ich i zastąpić wodą, bądź sokami owocowymi domowej roboty.

  1. Więcej się ruszaj

Nikt nie każde ci uprawić kulturystyki, męczyć się w fitness klubie, czy godzinami jeździć na rowerze. Wystarczy, że po prostu każdego dnia będziesz aktywna. Wyjdź na spacer z psem, uporządkuj mieszkanie, zmień windę na schody. Takie proste metody pozwolą ci stracić wiele kalorii.

  1. Dłużej śpij

Oczywiście trudno pozwolić sobie na sen do południowych godzin jeśli pracujemy czy uczymy się. Istotne jest jednak to, aby spać co najmniej 7 – 8 godzin. Badania wykazały, że osoby, które wysypiają się spożywają w ciągu dnia o wiele mniejszą ilość kalorii, niż ci którzy średnio śpią po 4 – 5 godzin.