Pierwsze objawy ciąży

Pierwsze objawy ciąży

Wiadomość o ciąży zazwyczaj jest bardzo radosna. Z jednej strony możemy mówić o teście ciążowym jako sposobie na to, aby dowiedzieć się tej nowiny, ale nie zawsze wynik owego testu będzie jednoznaczny. Warto zatem zapytać o to, jakie są objawy ciąży? Na pewno możemy wskazać na kilka aspektów. Kobieta w pierwszej fazie ciąży może być drażliwa, może u niej nastąpić zmiana samopoczucia. Poza tym można mówić o mdłościach, o wymiotach, obrzękach i bólach piersi, przebarwieniach w obrębie kresy.

 

Czy spodziewasz się dziecka?

Mamy także do czynienia z nadwrażliwością na zapachy, zwiększonym apetytem lub brakiem apetytu, sennością lub też bezsennością. Oczywiście owe objawy nie oznaczają wcale, że muszą występować wszystkie naraz. Czasem ciąża rozwija się bezobjawowo przez długi czas, a nawet pewne objawy nie są kojarzone z ciążą. Oczywiście jeśli dana kobieta oczekuje ciąży, nastawia się na nią, to zapewne każdy objaw zostanie przez nią zauważony w porę. Mówiąc o pierwszych objawach ciąży, będziemy wskazywali na obecność we krwi kobiety hormonu o nazwie HCG. Test ciążowy warto jest wykonać powtórnie jeśli daje on wynik pozytywny, a jeśli również i drugi test potwierdza ciążę, to warto jest skontaktować się z lekarzem celem uzyskania informacji na temat tego, jakie kroki podjąć i jak postępować, aby ciąża prawidłowo się rozwijała.

Objawy ciąży mogą być różnorodne. Nawet w sytuacji, gdy mamy do czynienia z ciążą pozamaciczną, to również kobieta będzie mogła odczuwać takie same objawy jak przy zwykłej, normalnie rozwijającej się ciąży.