Pokrzywa i jej właściwości

pokrzywa

Od wielu lat pokrzywa uchodzi za jeden z najbardziej irytujących chwastów. Rośnie jej mnóstwo są wysokie, niskie a co najgorsze bardzo piekące. Chyba nikt z nas nie lubi się jej dotknąć. Zostawia po sobie malutkie piekąco-swędzące bąble z czerwonym obrzękiem. Skąd zatem wzięło się powiedzenie: jak popiekłeś się pokrzywą to będziesz zdrowszy? Zabobon? Ktoś plecie głupstwa? Otóż nie. Pokrzywa zwyczajna jest stosowana w zielarstwie i jak się okazuje jest bardzo popularna. Zmniejsza alergię, obniża poziom cholesterolu, zahamowuje wypadanie włosów to tylko niektóre niesamowite zdolności tej niepozornej rośliny. Lata temu gotowano z niej podobno bardzo pożywna zupę a dziś gospodynie wkrawają jej liście do posiłków świń, kaczek ogólnie zwierząt gospodarskich.

Napary z pokrzywy

Picie naparów lub dodawanie świeżych listków młodej pokrzywy ułatwia i wspomaga przemianę materii. Dzięki Jej unikatowemu składu oczyszcza się układ trawienny. Coraz częściej czyta się o tych napadach w postaci środka mocno przeczyszczającego wspomagającego odchudzanie. Czy jest to prawdą należy sprawdzić osobiście. Jednak z należyta uwaga i środkami ostrożności. Przedawkować można nawet zioła.

Pokrzywa a zdrowie

Kobiety w ciąży mogą pić pokrzywę, ponieważ zawiera dużo minerałów i witamin. Herbata z pokrzywy pita podczas okresu karmienia piersią wzmaga produkcję mleka w piersiach. Zatem same korzyści. Co więcej badania potwierdzają, że pokrzywa ma również właściwości przeciwbólowe. Jedynym mankamentem jest bardzo często występująca wysypka, która jednak jeszcze szybciej znika.Co więcej? Pokrzywa to wspaniały lek na łupież, łojotok skóry, wypadające włosy. Stosowana do mycia włosów działa rewelacyjnie a jej efekty są szybko zauważalne. Stąd też na rynku jest tak dużo preparatów na bazie pokrzywy. Szampony to nie wszystko. Pokrzywa działa także na trądzik . O zgrozo wszystkich nastolatek, ale też i starszych kobiet. Może warto wypróbować taką metodę zamiast następnego kremu? Nic nie tracimy, ale zyskać możemy z całą pewnością. Streszczając warto zasięgnąć po pokrzywę pod różną postacią.