Rekreacyjna kąpiel w szarym mydle i krochmalu

szare mydło

Doskonale wiemy, że zarówno szare mydło jak i krochmal są pożyteczne w leczeniu zmian w piersiach. Jednakże to nie jest ich jedyna cenna właściwość. Tego typu metoda stosowana jest w wielu innych dolegliwościach zdrowotnych. Stosowane są nie tylko w medycynie naturalnej ale również przez lekarzy.

Naturalny środek który odkaża

Szare mydło od wielu lat uznane jest za naturalny środek odkażający i czyszczący, co sprawiało, że stosowane było w każdym domu. Obecnie jest rzadko spotykane, a szkoda bo jest zdrowe, nie zawiera dużej ilości chemicznych związków, a przede wszystkim jest skuteczne i efektywne. Jest ono nie tylko środkiem, który służy nam do utrzymania czystości, ale również produktem znakomicie nadającym się na ropiejące rany, skaleczenia, wypryski oraz nagniotki.

Lecznicze właściwości kąpieli mydlanej

Doskonale wiemy, że najprostsze i najskuteczniejsze sposoby na ogół są najlepsze i najbardziej efektywne. Z pomocą wody i szarego mydła wyleczymy więc nie tylko trudno gojące się rany, ropnie, ale również łuszczycę. Kąpiele mydlane pomogą nam również kiedy borykamy się z problemem czyraków.

Warto zaznaczyć, że kąpiel mydlana wzmocni również nasze włosy i paznokcie, usunie nagniotki na stopach, oraz wszelkiego typu odciski. Nie należy zapominać że jest to również sposób na wrastające paznokcie. Najczęściej to osoby starsze narzekają, że ich naskórek jest zrogowaciały, a także złuszcza się. Taką dolegliwość również leczy kąpiel z szarym mydłem. Pozytywnie wpływa także na skórę która cechuje się rozszerzonymi porami i podatna jest na wągry oraz wypryski.

Szare mydło na włosy

Szare mydło doskonale zastępuje również szampon do włosów. Wskazane jest przede wszystkim dla włosów, które mają tendencję do przetłuszczania się. Usuwa łupież, z którym nie radzi sobie nawet najdroższy szampon, a co więcej sprawia, że włosy stają się mocniejsze, bardziej puszyste i świetnie odżywione.