Seks, a zdrowie

seks a zdrowie

Życie seksualne nieco wymknęło się z rąk współczesnego człowieka i mamy owej seksualności w sieci, w mediach dosyć sporo. Niemniej jednak wciąż należy mówić o czymś, co należy do naszej sfery intymnej, co daje nam wyjątkowe doznania, co daje naszym zmysłom wyjątkowe przeżycia, aczkolwiek patrząc na współczesnego człowieka powiemy, że mamy do czynienia z coraz większą ilością sytuacji, w których możemy mówić o niedomaganiu w łóżku, o spadku libido, o unikaniu seksu.

Męski i damski aspekt

Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet, aczkolwiek w głównej mierze wskażemy na tych pierwszych, którzy znacznie częściej doświadczają braku możliwości spełnienia seksualnego i pełnego zaspokojenia swojej partnerki i siebie. Wynika to z wielu możliwych przyczyn, których poznanie wydaje się tutaj być czymś kluczowym, czymś najważniejszym. Tym samym w obliczu powtarzających się problemów natury seksualnej winniśmy udać się do lekarza, chociaż rzeczywistość pokazuje, że wcale nie jest to takie łatwe, a nawet jest to bardzo trudne. Powodem obniżonej sprawności seksualnej na pewno może być prowadzony tryb życia, na pewno będziemy mogli wskazywać na jakość spożywanego jedzenia, na stres, przemęczenie, na brak zrozumienia, brak dobrych relacji w związku jak również na ukryte choroby różnych narządów wewnętrznych, w tym także na kłopoty z krążeniem.

Satysfakcjonujący seks

Wszakże ów układ krążenia ma kluczowe znaczenie w kontekście możliwości uzyskania satysfakcjonującego wzwodu, odpowiedniej erekcji. Nie powinniśmy zatem się łudzić, że nasze zdrowie seksualne będzie takie samo, tak samo ekscytujące niezależnie od naszego trybu życia, niezależnie od naszego wieku, ponieważ tak na pewno nie będzie. Sami musimy zadbać o to, aby móc cieszyć się niczym nie skrępowanym seksem przez wiele lat i nie musieć się martwić o to, że sytuacja krępująca będzie się nam zdarzać nazbyt często. Może się ona zdarzyć, ale zasadniczo raz na jakiś czas i nie powinna wówczas powodować panicznych działań, ale powinniśmy wtedy zachować pełen spokój i nadal cieszyć się na samą myśl o zbliżeniu seksualnym.