Seks i zdrowie, czyli problem z płodnością

płodność

Zasadniczo jeśli mówimy o seksie, to mamy na myśli coś bardzo przyjemnego, co wiąże się z bardzo przyjemnymi doznaniami zmysłowymi. Jednakże mówiąc o seksie, należy również wskazać na jej wymiar prokreacyjny. Nie zawsze w tym względzie możemy jednakże mówić o spełnieniu naszych oczekiwań. Współcześnie bowiem mamy do czynienia z coraz większą ilością par, które mają poważne problemy z tym, aby móc mieć potomstwo.

Problemy z płodnością

Problemy z płodnością mogą wynikać z bardzo różnych przyczyn, ale na pewno mają bardzo duży wpływ na jakość naszego życia seksualnego. Jeśli bowiem mamy do czynienia z problemami w sferze płodności, to zazwyczaj seks staje się sztuczny, mniej w nim spontaniczności i nie cieszy tak jak powinien. To może zabić przyjemność  i wszelkie korzyści czerpane z seksu. Jednakże seks to nie tylko prokreacja, ale po prostu przyjemność, to potrzeba, którą wykazuje zdecydowana większość z nas. Seks to nie tylko uczta dla naszych zmysłów, ale jednocześnie też możemy w tym miejscu mówić o bardzo pozytywnym wpływie na nasze zdrowie.

Jak starać się o dziecko?

Dzięki regularnemu seksowi, dzięki wzmożonej aktywności seksualnej możemy mówić o większej sprawności fizycznej, możemy mówić o lepszej kondycji, możemy mówić o wyższym poziomie endorfin, co z kolei wpływa na ogólne zdrowie. Wyższy poziom endorfin wpływa na zmniejszenie ryzyka osteoporozy oraz innych schorzeń. Niewątpliwie zatem nie można upatrywać korzyści z życia seksualnego wyłącznie w samej przyjemności, ale mówimy o znacznie większej ilości różnych profitów. Mówiąc o seksie, mówiąc o nim w kontekście naszego zdrowia, będziemy także chcieli wskazać na taki element, jakim jest obniżona sprawność seksualna. Z tym zjawiskiem mamy do czynienia coraz częściej, a wynika to z niewłaściwego sposobu odżywiania się, wynika z niewłaściwego trybu życia. O tym również należy wspomnieć, o tym należy pamiętać, ponieważ owe problemy mogą powodować, że seks przestanie nas cieszyć, że przestanie dla nas być tym, co powinno być. Nie możemy bagatelizować sytuacji, gdy nasza sprawność seksualna jest obniżona.