Skuteczność herbat na odchudzanie

herbata na odchudzanie

Osoby pragnące zredukować swoją wagę i poprawić wygląd fizyczny sięgają po różne rozwiązania. Jedni decydują się na intensywne treningi, inni zajmują się szukaniem odpowiedniej diety i suplementów, jeszcze inni sięgają po proste rozwiązania w postaci różnego rodzaju pasów wibrujących i spalających tkankę tłuszczową w sposób mechaniczny. Wielu ludzi sięga również po herbaty odchudzające.

Herbata a chudnięcie

Faktem jest, iż tego rodzaju herbaty mają wpływ na proces chudnięcia. Zawarte w nich składniki przyspieszają przemianę materii. Najlepsze efekty osiągniemy pijąc ją po posiłku. Herbaty te jak zresztą każde inne, mają działanie moczopędne, hamujące apetyt, a nawet przeczyszczające. W związku z tymi właściwościami musimy liczyć się z kilkoma istotnymi zagrożeniami dla naszego zdrowia. Po pierwsze występuje ryzyko odwodnienia, co prowadzi między innymi do ciągłego uczucia przemęczenia i rozdrażnienia, przez co znacznie spada wydajność organizmu. Niebezpieczne są zwłaszcza herbaty odchudzające, które powodują wzmożony ruch jelit. W tym przypadku oprócz odwodnienia ryzykujemy zjawiskiem rozleniwienia pracy jelit. Powoduje to, że nasze jelita przestają samoczynnie pracować i potrzebują wspomagaczy.

Mocną stroną tego rodzaju herbat jest ograniczenie uczucia głodu. To faktycznie powoduje utratę wagi, jednak często jest to efekt tymczasowy i bardzo łatwo kilogramy do nas wracają. Nie ma nic złego w piciu takich herbat od czasu do czasu po nadzwyczajnie obfitych posiłkach. Warto się jednak zastanowić, czy należy po nie sięgać systematycznie.