Sposób na zgrabne nogi

zgrabne nogi

Kiedy myślimy o zgrabnej, szczupłej sylwetce zazwyczaj myślimy o płaskim brzuchu, jak i o doskonałej rzeźbie. To właśnie on powoduje, że stajemy się szczuplejsi. Zgrabna sylwetka jednak również nogi i uda. O nich często zapominamy, co jest oczywiście błędem. Nie mniej jednak ćwiczenia tych części ciała wygląda zupełnie inaczej, niż chociażby ćwiczenia na wspomniany, płaski brzuch. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka prostych trików jak sprawić, aby Twoje nogi były szczupłe i zgrabne.

Łatwe i efektywne

Pierwszy etap, to wykroki. W przypadku tego ćwiczenia prawe kolano powinno być wygięte pod kątem 90 stopni. Lewe z kolei powinno dotykać ziemi. 10 wykroków, to idealna ilość dla początkujących.

Kolejne ćwiczenie tyczy się naszych kolan. Tu idealne okazują się płytkie przysiady. Najlepiej wykonywać ich do kilkunastu dziennie. Stając w lekkim rozkroku, gdzie jedna z nóg delikatnie ugięta jest w kolanie i wystawiona do przodu, a druga wyprostowana jest do tyłu. Przy tym ćwiczeniu tylna stopa drugiej nogi musi przylegać do podłoża. To jest trening na stopy, które może okazać się szczególnie ważne w przypadku kobiet, które noszą szpilki.

Wreszcie możemy przejść do ćwiczeń ud. W tym celu połóż się na lewym boku lewą nogę zegnij i oprzyj z przodu. Prawa noga w tym czasie musi być wyprostowana i uniesiona do góry.

Dolne partie naszego ciała to także zgrabne pośladki. W tym celu ponownie należy stanąć w lekkim rozkroku na całych stopach, następnie trzeba wykonywać przysiady tak, aby uzyskać kąt prosty… Po więcej informacji zapraszamy do zapoznania się z artykułami w serwisie fitness blender.

Dieta również ważna

Czyli zadbaj o to, aby w Twoim menu nie zabrakło wszystkiego co… chude. Mowa tu oczywiście nie tylko o mięsie, ale i serach, czy jogurtach. W przypadku zgrabnych nóg ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości witamin C i E zwartą w takich warzywach i owocach jak: kalafiory, jabłko, marchew, brokuły, kapusta, czy kalafior. Doskonałym uzupełnieniem stają się również kasze, makaron, czy płatki owsiane.

Zatem warto zadać pytanie – czego unikać w diecie? Przede wszystkim należy ograniczyć kawę (warto zamienić te tradycyjną na zbożową), oraz oczywiście alkoholu. Kochasz herbatę? Wówczas najlepiej jeśli czarną zamienisz na zieloną.

O czym warto pamiętać?

Podobnie jak w przypadku innych ćwiczeń także treningi na mięśnie nóg wymagają przede wszystkim regularności, jednak warto również pamiętać, by nie przeciążać organizmu – i tu komunikat zwłaszcza dla początkujących. Swoje treningi wówczas zacznijcie od delikatnych przysiadów. Jeśli decydujesz się na ćwiczenia w domu, to i tak warto skonsultować ich program z trenerem personalnym.