Jakie suplementy diety wybrać?

suplementy

Masz zamiar kupić suplementy diety, które w pełni pokryją zapotrzebowanie Twojego organizmu? Sprawa może okazać się trudniejsza niż myślisz. Wystarczy wejść do sklepu, aby dostać oczopląsu. Wiele rodzajów, wiele marek. Co wybrać?

Dodatek a nie podstawa

Suplementy diety to przede wszystkim dodatki, a nie podstawa codziennej diety. Jeśli nasza dieta, sposób odżywiania, nie jest właściwie zbilansowany wówczas żaden cudowny proszek nie jest nam wstanie pomóc. Nasz organizm potrzebuje adekwatnej ilości pożywienia, witamin, minerałów a także probiotyków. Warto więc zaopatrzyć się w wysokiej jakości preparat witaminowo – mineralny, który zawiera w swoim składzie wyciągi i sterole roślinne.

Jeśli jednak chcemy baczniej przyjrzeć się najpopularniejszym dziś suplementom diety, podzielmy je na kilka rodzajów i pokrótce przedstawmy:

Gainer

Gainer to mieszanka białek oraz węglowodanów, które to cechują się zróżnicowanym okresem wchłaniania. Można określić go jako świetny zamiennik posiłku, zwłaszcza w chwili kiedy nie mamy możliwości zjeść normalnego posiłku. Wówczas możemy wypić proszek na bazie wody, dzięki czemu dostarczymy takiej samej ilości witamin i minerałów do organizmu. Wśród tych odżywek możemy wyróżnić hard gainery, oraz bulki. Hard gainiery są przeznaczone przede wszystkim dla tych osób, które cechują się szybką przemianą materii, zaś bulki dla tych których metabolizm nie jest tak szybki. Gainer to także znakomita odżywka potreningowa.

Kreatyna

Kreatyna znana jest doskonale, ponieważ uchodzi za jeden z najważniejszych suplementów diety na współczesnym rynku. Kreatyna pozytywnie wpływa na siłę oraz rozmiar naszych mięśni, zapewnia nam odpowiednią ilość białka w codziennej diecie, a także jest niezwykle bezpieczna, dlatego sięgnąć po nią może niemal każdy. Wadą kreatyny jest jednak to, że może powodować kłopoty z żołądkiem wśród osób wrażliwych.

Białko serwatkowe

Białko serwatkowe uchodzi za najlepszą, najskuteczniejszą i zarazem najbezpieczniejszą odżywką. Wspomaga ono regenerację naszego organizmu, zmniejsza uszkodzenia w mięśniach, które mogą pojawić się w czasie ćwiczeń a także jest znakomite jeśli jesteśmy na diecie redukcyjnej, albowiem ma bardzo mało kalorii.

BCAA

BCAA zawiera w sobie związki takie jak walina, leucyna i izoleucyna, dlatego znakomicie wpływa na naszą masę mięśniową. Dodatkowo poprawia stan energetyczny całego organizmu, przez co nasz organizm staje się po prostu bardziej wytrzymały i mamy większą ilość energii. BCAA poprawia intensywność wysiłku, a także zawiera niewiele kalorii, dlatego może być stosowana nawet wśród osób odchudzających się.