Szybkie ćwiczenia pomagające w odchudzaniu, które wykonasz w domu

odchudzanie

Chęć zgubienia kilku zbędnych kilogramów, to jeden z najczęstszych powodów dla którego decydujemy się na aktywność fizyczną. Nie mniej jednak w dzisiejszych czasach coraz trudniej wygospodarować nam czas na to, aby trenować na sali fitness. Do tego warto podkreślić, że ćwiczenia na siłowni często wiążą się tez z dodatkowymi kosztami, dlatego coraz chętniej korzystamy z ćwiczeń w domu. A, że dziś propozycji chociażby w internecie nie brakuje, to tym łatwiej jest nam się zorganizować.

W przypadku odchudzania warto wiedzieć, że najważniejsze partie ciała, które muszą zostać poddane treningom, to mięśnie brzucha, ud, nóg i pośladków. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić 5 sprawdzonych ćwiczeń pomagających w odchudzaniu.

Rozruszaj całe ciało

  1. W przypadku pierwszego ćwiczenia należy usiąść na podłodze. Następnie zginając kolana pod kątem prostym ułóż się tak, aby jedynie pięty dotykały podłoża. Z kolei ręce w przypadku tego ćwiczenia należy skrzyżować za głową. Zwróć uwagę, aby Twój brzuch był napięty. Pozostawiając plecy proste odchyl tułów w tył, a następnie kolejno wykonuj skręty – najpierw w lewo, później w prawo. Taki cykl powtórz kilka razy.
  2. Przy kolejnym ćwiczeniu również należy ułożyć się wygodnie na plecach. Twoje nogi muszą być wyprostowane, ułożone na szerokość bioder. Podobnie jak w przypadku poprzedniego ćwiczenia zwróć uwagę, aby Twój brzuch był napięty. Ręce z kolei skrzyżuj za głową tak, aby ułożyły się w literę V. W jednym momencie unosimy tułów i lewe ramie prowadząc je do uniesionej, prawej nogi. Jeżeli twoja ręka dotyka stopy, lub golenia, to oznacza, że ćwiczenie zostało dobrze wykonane. Na koniec powolnym ruchem powracamy na podłogę.
  3. Przy tym ćwiczeniu Twoje ciało powinno przypominać… deskę, dlatego ciało powinno tworzyć prostą linie, a jedynie być oparte dłoniach i palcach u stóp. Następnie przeciągając kolano do klatki piersiowej przenosimy nogę do tyłu. Dalej podciągamy to samo kolano, jednak tym razem na skos. W przypadku tego ćwiczenia wykonujemy 5 powtórzeń..
  4. Ponownie kładziemy się na plecach i ponownie zwracamy uwagę na to, aby nasz brzuch był napięty. Ręce muszą być ułożone wzdłuż ciała, a nogi zgięte w taki sposób, aby tworzyły kąt prosty. Początek ćwiczenia, to uniesienie pośladków w taki sposób, aby biodra były w linii prostej z tułowiem. Po tym elemencie należy wyprostować nogę, gdzie uniesioną utrzymujemy przez około 20 sekund, a następnie opuszczamy te nogę i to samo ćwiczenie wykonujemy na drugiej.
  5. Piąte ćwiczenie wykonujemy na stojąco. Przy wyprostowanej sylwetce nogi rozstaw tak, aby ustawione były nieco szerzej, niż na szerokość bioder. Zwróć uwagę na napięte pośladki i brzuch. Wykonujemy przysiad, a dokładnie taki ruch jakbyśmy chcieli usiąść na krześle. Pamiętaj, by nie wychylać tułowia do przodu. Z kolei wracając wykonaj skok do góry. Jeśli masz możliwość możesz skorzystać z hantli.

Akcesoria o których warto pamiętać

Jeżeli masz możliwość, to oczywiście możesz sobie zapewnić sprzęt do ćwiczeń, musisz jednak pamiętać, że zajmuje on stosunkowo dużo miejsca, więc jeżeli masz mały metraż, to lepiej sobie odpuścić. Znacznie mniej miejsca zajmuje mata, która w przypadku każdego rodzaju treningu jest bardzo ważna. W przypadku maty zanim ją kupisz musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim powinna posiadać przyczepność do podłoża (zapewniać amortyzacje), mieć wymiary zgodne ze wzrostem Twojego ciała, być odporna na uszkodzenia mechaniczne, oraz nie odkształcać się pod wpływem nacisku. Dobra mata, to też taka, która jest łatwa w utrzymaniu (czyszczeniu).