Tasiemiec a odchudzanie

dieta tasiemcowa

W naszych czasach jest bardzo silny nacisk na wygląd i szczupłą sylwetkę. Osoby puszyste, odbiegające od obecnie przyjętych norm bardzo na tym cierpią. Do tego stopnia, że pragną za wszelką cenę schudnąć, nawet kosztem własnego zdrowia. Szydzenie rodziny, znajomych czy też obcych ludzi zdecydowanie nie pomaga w podbudowaniu pewności siebie, a także własnego poczucia wartości. Może to doprowadzić do katastrofalnych w skutkach działaniach. Nie tylko może wystąpić problem anoreksji, bulimii, niedożywienia, awitaminoza, ale także… tasiemiec.

Szybka utrata masy ciała

Dziewczyny odkryły zależność, że ów pasożyt powoduje szybką utratę wagi. Na rynku są dostępne tabletki z tasiemcem. Zdesperowana kobieta zażywa taką tabletkę, a szkodnik zaczyna swój żywot. Pasożytuje na żywicielu, rozmnaża się, a także niszczy nasz organizm od wewnątrz. Co z tego, że będziemy pięknie wyglądać, jak jest to chwilowe? Prędzej czy później nasz organizm odmówi nam posłuszeństwa, byle nie było jednak już za późno na ratunek. Jakie są skutki po zażyciu tabletki? Przede wszystkim mdłości, anemia, silne biegunki, bóle głowy, infekcje przewodu pokarmowego, a także wycieńczenie organizmu.

Negatywne skutki

Mało kto zdaje sobie jednak spraw z tego, że chudnięcie zaczyna się, gdy nasz organizm jest na skraju wyczerpania. Ponadto osoby, które zjadają tabletkę z tasiemcem nie zdają sobie sprawy z tego, że zagrażają osobom w swoim otoczeniu. Mogą one się również zarazić tasiemcem, co może przynieść katastrofalne skutki. Ponadto jest się go bardzo trudno pozbyć i leczenie trwa od kilku miesięcy, do kilku lat. Wszystko zależy od odmiany tasiemca. Podkrada najbardziej wartościowe dla nas substancje. Robi spustoszenie w naszym organizmie. Pozostawia swoje odchody. Pozostawienie choćby główki w naszym organizmie może spowodować, że tasiemiec z pewnością zacznie na nas na nowo żerować. Zapewnienia producentów nie są prawdą. Nie wierzmy we wszystko, co czytamy. Użyjmy rozumu. Nic nie przychodzi łatwo, a zdrowia już nie odzyskamy tak prosto. Pomyślmy dwa razy zanim zrobimy coś głupiego.