Trening EMS

ems trening

Trening sportowy może wyglądać różnorodnie. Obecnie wyróżnia się bardzo wiele rodzajów treningu, a każdy z nich ma swój jasno określony cel oraz zasady. Jednym z rodzajów treningu jest EMS. Czym jest i jakimi prawami się on rządzi? EMS to nic innego jak trening polegający na stymulowaniu pracy mięśni impulsami elektrycznymi. Jest to rodzaj treningu, który w głównej mierze jest stosowany przez osoby stawiające sobie jako główny cel odchudzanie. Poza tym również dzięki niemu można skutecznie wspomagać rozbudowywanie masy mięśniowej.

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni powoduje, że trening na siłowni wcale nie musi być bardzo intensywny i nie musimy ćwiczyć ponad siły, aby móc uzyskać zamierzone rezultaty. Dzięki elektrostymulatorom można mówić o skutecznym budowaniu siły mięśniowej, można mówić o budowaniu swojej kondycji, można mówić o skutecznym spalaniu tkanki tłuszczowej. Jest on znacząco skuteczniejszy w porównaniu do tradycyjnych ćwiczeń. Tym samym popularność takiej formy ćwiczeń, takiej formy treningu nie jest przypadkowa. Przed przystąpieniem do tego rodzaju treningu, powinna zostać dokonana dokładna analiza składu ciała. Dzięki temu trener może dla nas dobrać odpowiednie ćwiczenia, które okażą się dla nas najbardziej skuteczne. Przed rozpoczęciem właściwego treningu zakłada się specjalną kamizelkę, pas na biodra, opaski na uda oraz na ramiona. Te elementy są połączone z elektrodą, a dzięki temu w trakcie ćwiczeń urządzenie wspomaga przesyłanie impulsów do neuronów mięśniowych, które są bardziej zaktywowane.

Profesjonalny trening

Trening EMS wymaga tego, aby wykonywany był on pod ścisłym nadzorem profesjonalnego trenera. Nie można go wykonywać samodzielnie, ponieważ wymaga on bardzo konkretnej wiedzy. Trening EMS jest możliwy do realizacji dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, dzięki urządzeniom, które pozwalają na szybsze oddziaływanie na ludzkie mięśnie. Oczywiście nie jest to jedyny trening, dzięki któremu można zadbać o sylwetkę ciała czy też tkankę mięśniową, ale na pewno jeden z tych skuteczniejszych.