Czy wiesz, że jabłka mogę uchronić Cię przed zawałem?

jabłka

Anglicy twierdzą, że jeśli codziennie zjesz jedno jabłko, przestaniesz potrzebować pomocy lekarskiej, albowiem Twój organizm będzie doskonale funkcjonować. Dietetycy w Polsce zalecają spożywanie dwóch jabłek dziennie. Sam przekonaj się o właściwościach odżywczych oraz wartości jabłek dla naszego organizmu.

Lecznicze właściwości jabłek już od 6500 r. p. n. e.

Lecznicze właściwości jabłek znane są już od 6500 r. p. n. e, przede wszystkich nad Morzem Czarnym i Kaspijskim, albowiem stamtąd pochodzą. Obecnie Polska jest jednym z głównych producentów jabłek i dostarcza je niemal na cały świat albowiem ich właściwości zdrowotne są nader cenione. Warto jednak wiedzieć, że wartość odżywcza jabłek nie jest jednakowa. Zależy, bowiem od odmiany, stopnia dojrzałości, a nawet wielkości.

Medycyna naturalna wykorzystuje jabłka w leczeniu różnych schorzeń między innymi:

  • Leczy biegunkę u dzieci
  • Niestrawność
  • Choroby wrzodowe
  • Metabolizm

Jabłka a rak jelita grubego

Jabłka zawierają w sobie ogromną ilość błonnika. Ten zaś chroni pracę naszych jelit. Zapobiega zaparciom, a tym samym chroni przed rakiem jelita grubego. Dodatkowo jabłka zawierają również flawonoidy, które także zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory. Warto wiedzieć, aby jabłka jeść ze skórką, ponieważ to właśnie w niej znajduje się największa ilość jakże cennych dla nas flawonoidów.

Jabłka chronią przed zawałem

Jedzenie jabłek zapobiega miażdżycy, a także chroni przed zawałem. Błonnik zawarty w jabłkach sprawia, że cholesterol wchłania się w mniejszej ilości, a tym samym zapobiega miażdżycy. Jabłka warto jeść po posiłku, ponieważ w chwili, kiedy jemy je przed wówczas opóźniają proces metabolizmu, a nawet powodują fermentację.

Istotne jest to, że to właśnie pod skórką jabłek znajduje się największa ilość błonnika, ale także witaminy C. Tym samym warto jabłka jeść ze skórką, a także surowe, nieprzetworzone w żaden sposób. Najwięcej witaminy C zawierają jabłka dojrzałe, które rosną w miejscach nasłonecznionych. Jednakże warto wspomnieć, że to wcale nie w dużych jabłkach jest najwięcej witaminy C, lecz w mniejszych i o kwaskowatym smaku.