Woda z cytryną na nasze zdrowie

woda z cytryną

Picie wody jest nieodłącznym elementem życia każdego z nasz, gdyż nasz organizm wymusza na nas nawadnianie. Co prawda jedni wypijają znacznie więcej, inni mniej, jednak nie ma osoby, która nie musiałaby pić. Jak wiadomo, woda jest dla naszego organizmu najodpowiedniejszym źródłem nawodnienia. Warto, więc zatem zastanowić się jaki wpływ może mieć na nasze ciało woda z cytryną. Często się zdarza, że ludzie lubią wypijać zaraz po wstaniu wodę z cytryną. Osoby, które się odchudzają stosują tę metodę, aby zmniejszyć łaknienie.

Dlaczego warto?

Warto, więc pić z samego rana wodę z cytryną, gdyż dostarcza ona około ¼ dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Dodatkowo posiada niewiele kalorii. Jest więc również świetną alternatywą dla zwykłej wody, gdyż można ją pić z dodatkami, takimi jak imbir, miód czy chociażby mięta. Picie w ten sposób wody przyczynia się do zmniejszenia szansy na wystąpienie u nas chorób nowotworowych, układu krążenia oraz neurodegeneracyjnych. Dodatkowo obniża ciśnienie krwi i zwiększa wrażliwość naszych tkanek na insulinę. Co ciekawe redukuje również stres. Nie można także zapomnieć o tym, iż wpływa na pozbywanie się kamieni nerkowych. Dodatkowo picie jej na czczo wpływa doskonale na nawodnienie.

 Jak już było wyżej wspominane, osoby które starają się schudnąć również korzystają z jej dobrodziejstw. Mniej dotkliwie odczuwamy głód. Ponadto wspomaga procesy trawienne oraz oczyszczanie się organizmu z toksyn. Poprawia pamięć i koncentrację. Pomaga również utrzymać równowagę kwasowo-zasadową.