Wpływ stresu na zdrowie

stres

Stres to zjawisko, które towarzyszy nam na co dzień, które w dobie współczesnej jest bardzo powszechne, które jednocześnie też ma zdecydowanie wydźwięk negatywny. Stres w pracy, w domu, w różnych miejscach, do których się udajemy. Oczywiście przy pewnym niewielkim nasileniu możemy mówić o pozytywnym wpływie owego stresu na człowieka, możemy mówić o działaniu mobilizującym, ale to tylko i wyłącznie jest pewien niewielkie nasilenie stresu. W większym nasileniu będzie on miał bardzo negatywne działanie i może skutkować wystąpieniem różnego rodzaju skutków ubocznych, może powodować różne choroby, a na pewno gorsze samopoczucie.

Długotrwały, przewlekły stres

Długotrwały, przewlekły stres to zwiększenie ryzyka chorób serca, to choroby psychiczne, to zwiększenie poziomu takich hormonów jak prolaktyna czy też kortyzol, a to zjawisko może nas doprowadzić do różnych schorzeń. De facto przewlekły stres może powodować bardzo różne schorzenia, może przyczynić się do bezpłodności, może przyczynić się do wielu innych chorób, bardzo groźnych dla człowieka chorób. Do tego wszystkiego leczenie tychże chorób może być utrudnione jeśli nie wyeliminujemy owego stresu.

Czy jest to możliwe? Oczywiście jak najbardziej tak, lecz oczywiście wiele zależy od naszego własnego nastawienia. Stres związany z pracą jest bardzo często bardzo trudny do wyeliminowania z uwagi na to, że wielu z nas nie chce zmieniać miejsca pracy, a pozbycie się stresu bardzo często jest właśnie związane z koniecznością zerwania z czynnikiem stresogennym.

Jak usunąć z życia stres?

Tym samym to bardzo często my sami jesteśmy dla siebie największą przeszkodą w usunięciu z naszej codzienności stresu. Próbujemy sięgać po różne suplementy z magnezem, ale wiadomo, że jest to tylko i wyłącznie pewien środek zaradczy, pewien środek pomocniczy, który może nam pomóc, może nas wspomóc, ale od którego na pewno wszystko nie zależy, który nie jest niczym podstawowym. Tym samym, aby ograniczyć wpływ stresu na nasze zdrowie, powinniśmy po prostu zerwać z czynnikiem, który ów stres wywołuje.