Zabójcze kalorie z fast foodów

fast food

USA zamieszkują osoby uchodzące za najbardziej otyłe na świecie. Dlaczego? Przyczyny można upatrywać się w fakcie, iż Fast Food zaliczany jest tam do najbardziej powszechnych zarówno przekąsek, jak i dań głównych. Amerykanie na szeroką skalę jedzą tłuste i sztucznie przetworzone pokarmy, a to przekłada się w efekcie na nadwagę i otyłość.

Jakiej ilości kalorii potrzebujemy?

Kobiety dziennie powinny przyjmować około 2000 kalorii, zaś mężczyźni 2500. Oczywiście liczby te są orientacyjne, ponieważ zapotrzebowanie zależy od naszego wieku, pracy, wagi ciała, jednakże jeśli nagminnie spożywamy zbyt dużą ilość kalorii szybko pojawia się problem z nadmierną ilością kilogramów.

Tak właśnie sytuacja wygląda w USA. Miłość do wysokokalorycznych fast foodów sprawia, że aż co 3 Amerykanin cierpi na nadwagę. Nic w tym dziwnego, skoro czekoladowy shake ma około 1600 kalorii, frytki 2100 kalorii, zaś burger 9900 kalorii.

Liczby przyprawiają o ból głowy

Jeśli czytamy te liczby, określające, ile przeciętnie kalorii mają fast foody naprawdę można nabawić się potężnego bólu głowy. Amerykanin, który zje na śniadanie frytki z serem dostarcza do organizmu kalorii, które przewidziane są na cały dzień, a wszak potem sięga po obiad, przekąskę czy kolację. Amerykanie żywiący się w fast foodach tyją i z roku na rok rosną statystyki, które ukazują, że problem staje się coraz większy. Niestety obecnie nie tylko w USA, ale również w innych krajach świata powstaje coraz większa ilość restauracji typu jak McDonald’s, Burger King, czy KFC. Dotarły one również do nas i chętnie je odwiedzamy, co przekłada się negatywnie na naszą sylwetkę.

Jeśli zjemy w McDonald’s cheeseburgera dostarczymy do organizmu 495 kalorii, zaś jeśli posiłkowi towarzyszyć będą frytki będzie to dodatkowe 350 kalorii. Jedzenie wypchane jest więc kaloriami, a co najgorsze są to kalorie puste, które nie wnoszą do naszego organizmu żadnych witamin czy minerałów.

Oczywiście, czasem można pozwolić sobie na taki wybryk w diecie, jednakże powinniśmy trzymać rękę na pulsie i pilnować, aby ilość dostarczanych kalorii była odpowiednia, a także nie możemy zapominać o aktywności fizycznej.