Zalety skakanki

skakanka

Skakanka to nie tylko znakomita zabawa dla dzieci. Ćwiczenia z użyciem skakanki to ogromna ilość zalet, a przede wszystkim jest to sposób na odchudzanie i zgubienie kilku dodatkowych kilogramów. Skakanka sprawi, że nie tylko ukształtujemy naszą sylwetkę, ale również wzmocnimy mięśnie. Już dziś możesz zacząć ćwiczyć.

Ćwiczenia idealne dla serca i na odchudzanie

Skakanka i regularne ćwiczenia z jej użyciem są znakomitym elementem dla pracy naszego serca. Nie tylko zapewniają trening wytrzymałościowy, ale również pozytywnie wpływają na pracę układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Skakanka to sposób aby stracić kilka zbędnych kilogramów, albowiem umożliwia ćwiczenie wszystkich partii mięśniowych. W czasie skakania wykonujemy ruch obrotowy rąk a dzięki temu ćwiczymy ramiona, barki i mięśnie klatki piersiowej. Z kolei w dolnej części ciała skacząc naprężamy mięśnie, które kształtują się i wyglądają piękniej. Dodatkowo pracują mięśnie brzucha, a tym samym następuje kształtowanie ich i wyszczuplenie talii.

Jak zadbać o linię ze skakanką?

Skakanka to najważniejsze urządzenie w klubie fitness, ponieważ pozwala nam spalać ogromną ilość kalorii. Ćwiczenia wykonujemy z dużą intensywnością, dlatego czerpiemy z rezerw energetycznych, a tym samym spalamy kalorie. Skakanka zwalcza także cellulit, stymuluje krążenie krwi i zapobiega schorzeniom żylaków. W czasie godziny skakania na skakance tracimy około 700 kalorii.

Plusem jest zręczność

W początkowym etapie ćwiczeń nie jest łatwo skorygować ruch ramiom czy stóp, aby wykonać owe czynności w jednej chwili. Po pewnym czasie ćwiczenie to sprawia, że stajemy się zręczniejsi, uzyskujemy płynność i synchronizację ruchów. Ćwiczenia należy wykonywać naprzemiennie, ze skrzyżowaniem skakanki i podnoszeniem kolan.

Warto wybrać adekwatną skakankę do potrzeb. Musi być ona odpowiedniej długości, aby uchwyty znajdowały  się na poziomie ramion. Warto zacząć od kilku minut ćwiczeń i wciąż przedłużać skoki.