Zielone suplementy które odchudzają i leczą

zielone suplementy

Zielone suplementy diety są niezwykle ważne w prawidłowym funkcjonowaniu całego naszego organizmu. Możemy wyróżnić tutaj młody jęczmień, zieloną kawę, spirulinę, czy nawet nasiona konopi. Czy Ty również używasz tych suplementów? Sprawdź jakie mają działanie dla całego organizmu.

Młody jęczmień w trosce o skórę

Młody jęczmień możemy nabyć zarówno w proszku, czy tabletkach. To jeden z najpowszechniejszych dziś suplementów diety. Zawiera w swoim składzie ogromne bogactwo witamin i składników mineralnych. Pełen jest antyoksydantów, takich jak witamina C, E oraz beta-karoten. Dodatkowo jest w nim wiele witamin B, żelaza, magnezu oraz cynku. Ów skład młodego jęczmienia sprawia, że pozytywnie wpływa na naszą skórę i jej wygląd. Już po kilku tygodniach stosowania staje się ona gładka i ma ładny,  zdrowy koloryt. Dodatkowo zielony jęczmień zawiera w sobie moc chlorofilu a tym samym pomaga organizmowi utrzymać równowagę kwasowo-zasadową.

Chlorella – doskonała na detoks

Chlorellę można uzyskać z algi zielonej, jednokomórkowej. Charakterystyczne jest to, że zawiera znaczną ilość witaminy B i chlorofilu ma żelazo, kobalt, cynk i jod. Niekiedy uważana jest za naturalny antybiotyk albowiem działa antywirusowo i przeciwgrzybiczo. Jej składniki sprawiają, że nasz organizm łatwiej zwalcza negatywne patogeny a przede wszystkim uwalnia się z toksyn. Chlorella ma bowiem moc oczyszczania, dzięki czemu znakomicie sprawdza się w usuwaniu toksyn, metali ciężkich, a także szeregu innych szkodliwych substancji, które są w naszym organizmie.

Konopie – pomoc dla krążenia

Konopie nie mają w sobie żadnych substancji psychoaktywnych. Przeciwnie cechują się dużą zawartością białka, kwasów omega a dzięki temu znakomicie regulują poziom cholesterolu we krwi a tym samym świetnie wspierają układ krążenia. Warto wspomnieć, że zawierają w sobie również potas, fosfor i żelazo, a tym samym regenerują komórki organizmu, poprawiają wygląd skóry i sprawiają, że nasze samopoczucie ulega znacznej poprawie. Warto wybierać nasiona niełuskane i dodawać je do sałatek, czy też wypieków.